• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %-1,86
Sancaktepe’de madde bağımlılığına karşı Narko Rehber Eğitimi Verildi

Sancaktepe’de madde bağımlılığına karşı Narko Rehber Eğitimi Verildi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sancaktepeli annelere “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında narko rehber eğitimi verdi.

17 Aralık Cuma Günü Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan eğitime; Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sancaktepe İlçe Emniyet Amiri Adnan Ayhan ve Kamu Kurumlarında görev yapan Sancaktepeli anneler katıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlisinin En İyi Narkotik Polisi Anne projesi hakkında verdiği seminer ile devam program, Sancaktepe Aile İçi Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amirliği görevlileri de KADES uygulaması hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Sancaktepe Toplum Destekli Büro Amirliği görevlileri de programa destek verdi.

Madde bağımlığına ve kadına karşı şiddet konusunda yoğun çalışma başlatan Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Eğitimde bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya: “Kıymetli anneler, her şey sizin elinizde. Çocuklarımızı korumak, onları bu zehirden uzak tutmak için bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz. Bizler dışarıda onlara bu zehrin ulaşmasını engellemeye çalışırken sizlerin de içeride çocuklarınızın davranışlarını izlemenizi, bizimle iletişim halinde olmanızı ve bu mücadelede bize kılavuzluk etmenizi istiyoruz. Sizlerin feraseti ve evlatlarınıza olan sonsuz sevginizle bu mücadeleyi başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Kaymakam Karakaya, En İyi Narkotik Polisi Anne projesi kapsamında eğitim veren İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine ve eğitimine katılan annelere teşekkür ederek, konuşmasını tamamladı.

Eğitime katılan annelere uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması ve bununla ilgili alınabilecek önlemler anlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM