• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %-1,86
Sancaktepe Emniyeti Kadına Şiddette karşı KADES uygulamasını anlatıyor

Sancaktepe Emniyeti Kadına Şiddette karşı KADES uygulamasını anlatıyor

Günümüzde kadına şiddet olayları hız kesmeden devam ederken, şiddet olaylarının azalması için emniyet güçleri de var gücü ile çalışmaya devam ediyor.
Kadınların, KADES uygulamasını cep telefonlarına indirmeleri ile 112 ile 155 Acil Çağrı Merkezine ulaşmaları sağlanıyor.
Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü, bulduğu her fırsatta KADES uygulamasının önemini anlatıyor. Sancaktepe Aile İçi Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri ilçe genelinde vatandaşların bulunduğu mekanlarda stantlar kurup KADES uygulaması hakkında bilgilendirmeler yapıyor.
Sancaktepe Aile İçi Kadına Şiddetle Mücad ele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri, KADES uygulamasını anlatabilmek için her fırsatı değerlendiriyorlar. Vatandaşın ilgisini çeken bu uygulama sayesinde kadına şiddetin azalacağını düşünülüyor.

KADES nedir? KADES uygulaması nedir ?
Akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerden indirebileceği “ kadın Acil Destek Uygulaması ( KADES) aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112 / 155 Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulamadır.
Kadın Acil Destek Uygulaması ( KADES ) telefona indirildikten sonra kayıt olunuyor. Uygulamayı yükleyenin kadın olduğu MERNİS Veri Tabanındaki nüfus bilgilerinden teyit edildikten sonra telefona “ SMS doğrulama Kodu “ gönderiliyor. SMS olarak gönderilen doğrulama kodu sisteme girildikten sonra uygulama aktif hale geliyor.

Haber : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM