• DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,99
 • BIST
  %0,43
Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’ndan Çevreci sergi

Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’ndan Çevreci sergi

Osmangazi İlkokulu çalışmaları ile fark yaratmaya devam ediyor. Eğitim ve Öğretimin ne kadar önemli olduğunu okulun idarecilerinden öğretmenine kadar yaptıkları çalışmalarla belli oluyor.

Osmangazi İlkokulu’da bir sınıfın yaptığı çalışma ile açtıkları sergide çevreye ve geri dönüşüme verilmesi gereken önemi anlatmaya yeterli oldu.

Öğrencilerin zengin dünyasına önem veren Okul Müdürü, Müdür yardımcıları, öğretmenlerinin gayretlerine öğrenciler ile velilerin katkıları eklenince ortaya bir birinden güzel çalışmalar çıkıyor.

Osmangazi İlkokulu 4 – C Sınıfının hazırladığı sergi geri dönüşümün önemini anlatıyor. Sergi de çöp olarak baktığımız kullanılmayan ürünlerin değerlendirilmesi ile yaşadığımız dünyanın daha güzel olacağı anlatılmış.

Osmangazi İlkokulu 4-C Sınıf Öğretmeni Deniz Uğur ve öğrencilerinin okul içinde hazırladıkları sergi de Sancaktepe ilçesinde çevreye önem veren öğrencilerin yetiştiğini gösteren bir tablo ortaya çıkmış oldu.

Sınıf Öğretmeni Deniz Uğur’un ve öğrencilerinin hazırladığı sergide atık şişeler, cam kavanozlar, atık karton kağıtlar, taşlar, ağaç dalları, sünger vb. bir çok malzeme kullanıldı.  Öğrencilerin doğaya , doğada var olan nesnelere farklı  bakış açılarından bakabilmeleri ,geri dönüşümün önemi, geri dönüşümle neler yapabileceğine dikkat çekilmesi sağlandı.

Öğrencilerin severek ve isteyerek hazırlandıkları sergiyi gezen veliler öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Serginin açılışını yapan Okul Müdürü Osman Ateşoğlu sergiyi hazırlayan Öğretmen Deniz Uğur ve öğrencilerini tebrik etti ve başarılar diledi.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM