• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %-1,86
AYŞE ÇARMIKLI ORTAOKULU FARK YARATAN SIRADIŞI KÜTÜPHANESİNİ AÇTI

AYŞE ÇARMIKLI ORTAOKULU FARK YARATAN SIRADIŞI KÜTÜPHANESİNİ AÇTI

Eğitim ve Öğretimin ne kadar önemli olduğunun farkında olan eğitimcilere her zaman ülke olarak ihtiyaç duyarız.

İmkansızlıklar içinde bile fedakarlıklarla yürütülen projeler her zaman takdir edilmeli. Sancaktepe Ayşe Çarmıklı Ortaokulu bu anlamda ilçe de fark yaratan okulun içinde yerini almayı başarmış bir okul. Okul müdüründen öğretmenine kadar öğrenci ve veli ile bütünleşen bir anlayışla yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başlamış.

Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak”  projesi kapsamında başlatılan çalışmalar sonucu Ayşe Çarmıklı Ortaokulu sıfır kitap ile başladığı projede 5000 den fazla kitaba  ulaşarak bakanlığın öğrenci başı 7 kitap hedefine kısa zamanda yaklaşarak büyük bir başarıya imza attı.

2021 Eylül ayı itibari ile göreve başlayan Okul Müdürü Soner Fidan’ın motivasyonunda ve öncülüğünde ;
Öğretmenler, veliler, öğrenciler, yayınevleri ve de çeşitli kuruluşların desteği ile oldukça işlevsel bir kütüphane oluşturuldu.

Planlamayı yapan okul Türkçe zümresi büyük bir emekle, toplanılan kitapları önce pedagojik seviyeye ve MEB kriterlerine uygunluğuna göre kontrol etti, türlerine göre sınıflandırdı, numaralandırdı, tüm kitaplar okul kaşesi ile kaşelenip bilgisayara kayıt edildi.  Koridor da açılan kütüphane de bilgisayar,  satranç masası, günün sözünün yazıldığı tahta ve çalışma masası ve de sandalyeler bulunuyor.

Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Sancaktepe Ayşe Çarmıklı Ortaokulu Müdürü Soner Fidan, Okulun idarecileri, Öğretmenler, 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu Müdürü Mesut Demirbilek ve öğrenciler katıldı. Açılışı yapan Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş konuşmasında okuma kültürünün önemine vurgu yaparken daha sonra kütüphaneyi gezdi.

Ayrıca açılışta en çok kitap bağışında bulunan öğretmen ünvanı ile Matematik Öğretmeni Sümeyye Cömert ‘e  teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayşe Çarmıklı Ortaokulunda ayrıca bu sene TÜBİTAK, Harezmi, eTwining, AB Proje çalışmaları yapılıyor.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM