• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %-1,86
Sancaktepe’de Osmangazi’nin yıldızları sergi açtı

Sancaktepe’de Osmangazi’nin yıldızları sergi açtı

Sancaktepe ilçesinin aktif ve gözde okulu Osmangazi İlkokulu’nun 1 E sınıfı yıl sonu sergisi açtı.

1 E Yıldızlar Sınıfı adı ile açtıkları sergi Nihal Kıraç Kıyasoğlu sınıf öğretmenin hazırlığında gerçekleşti.

Birçok insan için sıradan gözüken çalışmalar olabilir. Gerçekleşen sergi de öğrenciler geleceğin yıldızları olduklarını gözler önüne serdi. Öğretmen Nihal Kıraç Kıyasoğlu’nun gayretleri ile gerçekleşen sergide bu günün küçükleri yarının büyükleri olan geleceğimiz olan çocukların çalışmaları sergilendi.

Sergide velilerin öğrencilerden daha çok heyecanlı oldukları görüldü. Çocuklarının ilk serginini cep telefonları ile kayıt altına almaya çalışan veliler açılışın ardından sergiyi gezdiler ve öğretmen Kıyasoğlu’na teşekkür ettiler.

Sergide yer alan anneler günü hatırası için hazırlanmış panonun önünde anneler bol bol fotoğraf çektirdiler.  Sergide anneler günü hatırası unutulmamış olması ve Yıldızlar Sınıfı öğrencilerinin tek tek annelerine çiçek hediye eden görsellerin yer alması sergiye ayrı bir renk katmış. 

Sergide bir birinden güzel çalışmaların yer alması nedeniyle sergiyi gezenlerin cep telefonları ile günün anısına hangi köşede fotoğraf çektirmede kararsız kalmaları gözlerden kaçmadı. 

Sancaktepe’de öğretmenlerin başaralı çalışmalara imza atmaları ile bir birinden değerli çalışmalarla hem tarihe hem de anılara bir not düşmüş oluyorlar.

Yıldızlar sınıfının hazırladığı sergide Karakalem, Sınırlı Alan Boyama, İlkbahar, İlk resmim, Perspektif, İlk defterim, Her Sesi Eğlenerek Öğrendik, Müzik Aletlerim, Saatler, Geri dönüşüm, Geometrik Cisim, Anneler Günü temalı çalışmalar yer aldı.
Serginin açılışını Osmangazi İlkokulu Müdürü Osman Ateşoğlu, 1 E Sınıfı Öğretmeni Nihal Kıraç Kıyasoğlu, öğrenciler ve velilerin katılımı ile yapıldı.

Osmangazi İlkokulu Müdürü Osman Ateşoğlu açılışta yaptığı konuşmada ; ” İlk  okula başladığınız o gün hayatımızda büyük bir anlam taşır. O heyecanla eğitim öğretim yılında yaptığımız tüm çalışmalar bizim ilklerimizdir. Öğretmenimiz Nihal Kıraç Kıyasoğlu bir eğitim yılı içinde ki çalışmaları başarı ile sergilediğini görüyoruz. Kendisini, öğrencilerimizi, velilerimizi ve bu sergide emeği geçenleri tebrik ediyorum”  ifadelerini kullandı.  

Sergi hakkında konuşan Öğretmen Nihal Kıraç Kıyasoğlu;” Öğrencilerimizin bir eğitim öğretim yılında yaptıkları çalışmaları sergiledik. Sabırla biriktirdiğimiz çalışmalarımızı sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Benim için hepsi birer yıldız. Öğrencilerimi çok seviyorum. Katkı sunan velilerimize de çok teşekkür ediyorum. Okul Müdürümüz Osman Ateşoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu. 

Osmangazi İlkokulu’nda gerçekleşen sergi, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM