Hoşgeldiniz  

Vali Necmettin Kalkan,, görevine başladı.

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Artvin Valiliğine atanan Necmettin Kalkan, görevine başladı.
09 Eylül 2011 Cuma 06:50

Valiler kararnamesiyle İstanbul Sancaktepe Kaymakamlığı görevinden Artvin Valiliği görevine atanan Necmettin Kalkan’ı, Hükümet Konağı önünde Vali Yardımcıları Osman Altın, Vefa Kaya, Belediye Başkanı Emin Özgün, İl Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Jandarma Binbaşı Hakan Keskin, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, Kaymakamlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri karşıladı.

Valilik önünde yapılan karşılamanın ardından polis tören mangasını selamlayan Vali Kalkan, daha sonra makamına geçerek göreve başlama yazısını imzaladı.

Valilik Toplantı Salonunda ilçe kaymakamları ve kamu kurum ve kuruluşları amirleri ile bir araya gelen Vali Kalkan, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: ‘‘Halkımızın bizden beklentileri var. Yeni bir validen beklentileri var. Yeni bir yönetimden beklentileri var. Her vali göreve başladığında bir takım temel konuları paylaşır. Sadece bir tanışma değil de genel olarak idareye yaklaşım tarzımızı da ortaya koyma anlamında değerlendirme olusun istedim.

Tabi ki temel hedefimiz Artvinlinin yaşam kalitesini yükseltmek. Bu coğrafyada bizden beklenen, yöneticiden memuruna kadar her kademedeki görevlisinden halkın beklentisi yaşam kalitesini nasıl yükseltebiliriz. Kente nasıl daha iyi bir yaşam alanı oluşturabiliriz. Sizler de takdir edersiniz ki milletimiz, odağında birlik ve kardeşlik bulunan büyük bir medeniyetin mirasçısı ve taşıyıcısıdır.

Artvin ilimiz de müstesna bir coğrafyada yer alıyor. Ülkemizin en zengin doğal kaynaklarına, doğal güzelliklerine sahip. Bu da bize şunu gösteriyor, demek ki bu ilin geleceği hizmet sektörü ve turizm olacaktır. Geçmişten bugüne kadar görünen o ki bu kentin geleceği turizm ve hizmet sektöründe olacaktır. Dolayısıyla bizim temel yaklaşımımız vatandaşın hayatını kolaylaştırmak, temel hak ve hürriyetleri önündeki varsa engelleri kaldırmak. Biz bunu kamu yönetimindeki ana misyon olarak görüyoruz. Tabii burada güven önemli. Yönetimde keyfiliğe, ayrımcılığa, adaletsizliğe karşı olduğumuzu bugüne kadarki meslektaşlarımızın ifade ettiği gibi ben de açıklıkla ifade ediyorum. Hesap verilebilirlikten, öngörülebilirlikten ve her kademede katılımcılıktan yana, katılımcı yönetimden yana olduğumu ifade etmek istiyorum. Ve bu kenti birlikte yöneteceğimizi ifade ediyorum. Bu bağlamda benden önceki valilerin başlatmış olduğu hizmet ve yatırımları aynı şekilde, aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.

5 yıllık kalkınma planı programlarında yer alan yatırım ve ilkeleri, yine 61. Cumhuriyet Hükümetimizin hükümet programında yer alan ve vatandaşın hayat standardını kolaylaştırmayı ve yükseltmeyi hedef alan ilkelerini de biz kendimize şiar edineceğiz. Kamu hizmeti sunumunda hizmetin ilk elden verilmesi esastır. Yani her kademedeki yöneticinin önüne gelen sorunu mahallinde çözmek, varsa çözemediği bir konu bunu üst makamlara iletmekle görevli ve sorumludur. Zaten ülkemizin geldiği noktada e-devlet anlayışıyla bir çok hizmete elektronik ortamda ulaşılabilmektedir. Dolayısıyla da bu hizmet yaygınlaşmış durumdadır.”

183 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.