Hoşgeldiniz  

TÜRKİYE’NİN İLK TEKNOLOJİ ANADOLU İ.H. LİSESİ SANCAKTEPE’DE AÇILIYOR

admin | 12 Haziran 2020 | Duyurular, Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Sancaktepe Okulları A- A+

Sancaktepe ilçesinin yeni okullarından biri olan Teknoloji AİHL. Proje Okulu olarak 2020-2021 Eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarını açıyor. Okulun Türkiye de ilk defa uygulanacak Fen ve Teknoloji proje okulu olarak faaliyet gösterecek olması tüm dikkatleri Sancaktepe İlçesine yöneltiyor. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulun başarılı olması için özen gösteriyorlar.

3 YABANCI DİL EĞİTİMİYLE DÜNYAYA AÇILAN OKUL
Sancaktepe Teknoloji Anadolu İHL , Türkiye de devlet okulları içinde ilk defa Sancaktepe ilçesinde Teknoloji proje okulu olarak açılıyor.
Okul merkezi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları kategorisinde olup LGS sonuçlarıyla puan üstünlüğüne göre erkek öğrenci kabul edecek. Okulun Kontenjanı 90 öğrenci ile sınırlı. Okul da 1 yıl İngilizce hazırlık ve sonrasında 4 yıllık öğrenim gerçekleştirilecek. Okulda İngilizcenin yanında Arapça ve Çince, Japonca isteğe bağlı olarak öğrenme imkanı sunulacaktır.



GELECEK TEKNOLOJİ’DE, TEKNOLOJİ ‘GELECEĞİN OKULU’NDA.
Sancaktepe Teknoloji Anadolu İHL Okul Müdürü Erkan Yavuz; “ Eğitim politikası olarak insanın mutluluğu, huzuru ve refahını hedefliyoruz. Burada yetişen öğrenciler teknolojinin insanlık yararına kullanacağı projeleri hayata geçirmek üzere Teknoloji Takımlarında yer alacaklar. Hayat boyu öğrenme çabası teknoloji ve irfanın olmazsa olmazıdır. Esas olarak güçlü şahsiyetlerin inşasını gerçekleştirmek temel amaçlarımızdandır. Manevi doyumun yanında teknoloji okur-yazarlığı ve dijital yeterlilik becerilerini öğrencilerimize kazandırmak asıl gayelerimizdendir.” dedi.



Okul programımızın temel hedefi dijital çağda yeni nesillerin ilgi ve ihtiyaçlarına cevap veren önce ahlak ve maneviyatı temel alan çok yönlü bir eğitim-öğretim imkânı sunmaktır diye konuşmasına devam eden Okul Müdürü Yavuz
 “ Teknoloji AİHL öğrencisinin Akademik donanım, teknolojik beceri, çift yabancı dil, şahsiyet ve maneviyat eğitimleriyle donanımlı bir birey haline gelmesi için buradayız. Eğitim ekosistemimizde seçkin akademik kadro, yenilikçi programlar, akademisyenler öncülüğünde bilimsel çalışmalar, Stem Eğitim Modeli, Proje Tabanlı Öğrenme Yaklaşımı, mentörler eşliğinde  takım çalışmaları, Bireysellestirilmiş Eğitim, bilim merkezli okul tasarımıyla üst düzey laboratuvar deneyimi, yabancı dil ögreniminde yabancı ögretmenler eşliğinde aracı dil-siz öğrenme yaklaşımı ve Tutarial sistem, hitabet, iletişim ve 21. yüzyıl becerilerinin deneyimi yer almaktadır. Bu özellikleriyle öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlıyor aynı zamanda gelecekte tercih edilen bireyler olmasını önemsiyoruz. Bu özellikleri itibariyle Okulumuzu ‘Geleceğin Okulu’ olarak tanımlıyoruz.” diye sözlerini sonlandırdı.

HABER Tevfik Erk / İstanbul


6064 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.