Hoşgeldiniz  

Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri 4 Yeni Erasmus Plus Projesi İle “Merhaba” dedi!

admin | 24 Eylül 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Sancaktepe Okulları A- A+

Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan Erasmus Plus Projeleri kapsamında yapmış olduğu proje başvuruları sonucunda 4 yeni projesi kabul görerek hibe desteği aldı!

İnsanın merkezde olduğu ve teknolojik imkanlarının sonuna kadar kullanıldığı modern bir eğitim fırsatı yaratan Teknoloji ve İnsan Kolejleri, geleceğin liderlerini yetiştirmeye ve dünya çapında fark yaratacak girişimlerine ve projelerine aralıksız devam ediyor.
 
Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri yetkilileri yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi; 
Tink olarak ortaya koyduğumuz, 21. y.y. yetkinliklerini hedef alan yeni nesil eğitim vizyonu çerçevesinde, okulumuzu tüm dünyada bilinen bir kurum haline getirme noktasında «uluslararasılaşma» vizyonumuzu yıllara önce hayata geçirerek bugünlere ışık tuttuk.
Bu kapsamda; okulumuzun, sosyal ve ekonomik sektörler ile iş birliği içinde, mesleki değerlere sahip, yaratıcı, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan yetkinlik sahibi iş gücü yetiştiren öğrenciler olarak hayata katılmalarını ve «dünya vatandaşı» kimliğine sahip olmalarını hedeflemekteyiz.
Öğrencilerimizin her birini; kalite değerleri oluşmuş̧, teknolojinin ve dünyanın değişimini ve yönelimini yakından takip eden, dünya vatandaşları olarak yetiştirme misyonumuzu Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı işbirliği programlarından «Erasmus Plus» programı ile aktif olarak yürütmekteyiz.
Tink olarak yürüttüğümüz 2 ayrı SSDL ve STDE isimli uluslararası Erasmus Plus projesi ile öğrencilerimizi İngiltere, Avusturya, Danimarka, İtalya, Polonya, Romanya, Letonya, Yunanistan dahil 8 ülkeye göndererek hem yabancı dil gelişimlerine hem de dünya vatandaşı kimliğine sahip olmalarına katkı sağlayarak gelecekteki kariyerlerine destek veriyoruz. Üstelik öğrencilerimizin harcamaları Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından karşılandığından öğrencilerimiz için herhangi bir maliyet oluşmamaktadır.
Bu sene başlayacağımız 4 yeni proje kapsamında; “Yeni Nesil Medya Okuryazarlığı” projesinde Fransa, İngiltere, Polonya ile, “Kooperatif Öğrenme Deneyimi” projesinde İspanya, İtalya, Yunanistan ve Romanya ile, “Başkaları ile Birlikte Yap” projesinde İspanya, Yunanistan, Portekiz, İtalya ile ve “AB’ye Güvenmek” isimli İngiltere koordinatörlüğünde birçok ülkenin dahil olduğu proje kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz projelerini ve işbirliklerini paylaşma ve birlikte üretme yetkinliklerini kazanarak ülkemizin ve okulumuzun bayrağını dalgalandıracaklardır.

1152 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.