Hoşgeldiniz  

Temiz Bir Çevre İçin yürüdüler

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepeli öğrenciler ` Temiz Bir Çevre İçin` yürüdü

07 Haziran 2011 Salı 11:44

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN
Etkinlikler kapsamında mehteran eşliğinde yürüyüş yapıldı. Öğrencilere ve halka ağaç fidanı dağıtıldı. Yapılan konuşmada Belediye Başkan Yardımcısı M. Ali Cankatar çevre duyarlılığına dikkat çekti

Çevre Haftası münasebetiyle Sancaktepe Belediyesi ve milli eğitim müdürlüğünce düzenlenen Çevre Yürüyüşü Osmangazi Mahallesi Mustafa Karaşahin İ.Ö.Okulunun önünde başlayarak Samandıra Kültür merkezinin önünde son buldu. Mehteran eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe iki bin öğrenci katıldı. Büyük bir ilgi gören çevre yürüyüşüne Sancaktepe Belediye Başkanı Yardımcısı M. Ali Cankatar ile birlikte, Başkan Yardımcıları öğrenciler ve çevre gönüllüleri katıldı.

Samandıra Kültür merkezi önünde düzenlenen programda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı M. Ali Cankatar, dünyada meydana gelen çevre felaketlerine daha çok insanların sebep olduğuna dikkat çekti. Belediye olarak özellikle insan sağlığına ve çevre temizliğine ayrı bir önem verdiklerini hatırlatan Cankatar, “İnsanoğlu olarak çevreye büyük zararlar verdik, vermeye de devam ediyoruz. Sevgili çocuklar anne ve babalarınıza mutlaka ve mutlaka çevreciliği öğretin. Belediye olarak vatandaşlarımızın çevreye daha saygılı ve daha çevreci bir toplum olmamız için gerekli çalışmaları yapıyoruz. El ilanları bastırıyoruz, vatandaşlarımızın çöplerini belirtilen saatlerde ve belirtilen yerlere koymalarını istiyoruz. Bu düzeni ne kadar düzgün işler bir hale getirirsek, çevremizi o denli daha az kirletmiş oluruz. Çevre yürüyüşüne katılan okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize özellikle teşekkür ediyorum ve bu arada çevre dostlarını da sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Program sonrası öğrencilere ve vatandaşlar dikimi yapılmak üzere 5.000 fidan dağıtımı yapıldı.

216 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.