Hoşgeldiniz  

Şölen Gibi 2 Park Açılışı

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi `Şehit Zafer Korkmaz Parkı` ile Kemal Türkler Mahallesi`ne kazandırılan `Lalezar Parkı` düzenlenen törenle açıldı

05 Haziran 2011 Pazar 02:17

Sancaktepe Belediyesi tarafından, Yunus Emre mahallesi Yenidoğan Caddesi üzerinde yaptırılan park ve çocuk oyun alanı, 28 Mayıs 2011 Cumartesi günü Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Necmettin Kalkan ve vatandaşların katılımıyla törenle hizmete açıldı.

Mahalle muhtarlığı hizmet binasının yanına yapılan dinlenme parkına şehit Şehit Zafer Korkmaz ismi verildi. Dinlenme parkı bölgenin önemli bir eksiğini giderdi. Yeni açılan park ve çevre düzenlemesi mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılandı. Açılışta Sancaktepe bilgi evlerinin folklor ekibinin sunduğu bir birinden güzel oyunlar ilgi ile izlendi.

Mahalle sakinleri ve çocukların ilgi gösterdiği törende konuşan Başkan İsmail Erdem iki hafta gibi kısa zamanda 18 adet temel atma ve açılışın gerçekleştirileceğini belirterek “Sancaktepemizi marka şehir yapmak ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturmak için sizlerin desteğiyle gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Şehit Zafer Korkmaz’n babasının da hazır bulunduğu törende Başkan Erdem, şehit babasına tekrar başsağlığı dileyerek; “bu ülke halkı kendi manevi değerleri ve toprakları için şehit düşenlere sonsuz hürmet gösterir” dedi. Erdem; “Tüm bu hizmetler Sancaktepe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyemizin işbirliği ve uyumlu çalışmasıyla gerçekleşiyor. Bu uyum ve işbirliği sayesindedir ki, Sancaktepe 5 yıla sığacak hizmetleri iki yılda aldı. Sancaktepe ve mahallelerimiz her geçen yıl değişiyor, gelişiyor.” dedi.Konuşmaların ardından protokol berberce açılış kurdelesini keserek parkı gezdi.

Yeni açılan parkta, mevcut yeşil dokuyu geliştirmek için yapılan bitkilendirme çalışmalarında yetişkin çam ağacı, çalı dikimi ve çim ekimi yapılarak gelişimini sağlıklı devam ettirebilmesi için otomatik sulama sistemi yapıldı. Sancaktepe Belediyesinin kendi imkânları ile personeli tarafından yapımı tamamlanan parkta yapılan aydınlatma çalışmaları ile de, ziyaretçilerin akşam saatlerinde de park alnından maksimum düzeyde yararlanması amaçlandı.

Kemal Türkler Mahallesi “Lalezar Parkı”

Daha yaşanılabilir ve yeşil bir Sancaktepe için Belediye Başkanı İsmail Erdem’in talimatıyla dört bir yanı park ve bahçelerle donatılan Sancaktepe aynı günde yeni bir parka daha kavuştu. Sancaktepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü`ne bağlı ekiplerin yürüttüğü kısa bir çalışmanın sonunda tamamlanan Kemal Türkler Mahallesi “Lalezar Parkı” açılış töreni mahalle sakinlerinin ve protokolün katılımıyla yapıldı. Kemal Türkler Mahallesi sakinlerinin aileleriyle birlikte boş vakitlerini değerlendirebileceği, günlük iş ve yaşam stresinden uzaklaşıp nefes alabilecekleri parkın açılışında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, yerel yönetimlerin en fazla üzerinde duracağı hizmetlerin başında parklar, yeşil alanlar, çevre düzenleme, piknik ve mesire alanları geldiğini söyledi. Erdem, çok kısa zamanda yapılan hizmetlere de değindi. Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan’ın da bir konuşma yaptığı törende konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek protokol beraberce parkı gezdi.

Hem çocuklar hem de büyükler için

Büyük bir alan üzerine inşa edilen parkta; çocuk oyun grupları, yine çocuklar için özel olarak yapılmış ipli tırmanma parkuru, ebeveynler için özel olarak tasarlanmış fitnes aletleri bölümü ve havuz bulunuyor. Görevlendirilen bir bekçi tarafından güvenliği ve bakımı sağlanacak parkta bulunan kamelya oturma gruplarında mahalle sakinleri hoşça vakit geçirebilecek.

187 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.