Hoşgeldiniz  

Şehit Pilot Yüzbaşı Semih Özcan’ın adı Sancaktepe ’de Okulda Yaşayacak

admin | 02 Ocak 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Eğitim uçuşu yaparken askeri helikopterin Çekmeköy – Sancaktepe sınırında düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Semih Özcan’ın adı, Sancaktepe Fatih Mahallesinde bulunan ortaokula verildi.

Sancaktepe Kaymakamlığı’nın önerisine İstanbul Valiliği tarafından verilen onayla 26 Dersliği ve 1120 öğrencisi olan Hüseyin Temizel Ortaokulu’nun ismi düzenlenen törenle ‘Şehit Semih Özcan’ olarak değiştirildi.


26 Aralık Perşembe günü Şehit Semih Özcan Ortaokulu toplantı salonunda düzenlenen törene; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 4.Kara Havacılık Alay Komutanı Kara Pilot Albay Mesut Solmaz, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Çelik, Sancaktepe Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Okul Müdürleri, Muhtarlar ve Şehit Semih Özcan’ın Silah Arkadaşları ile ailesi katıldı.
Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören Şehit Pilot Yüzbaşı Semih Özcan’ın hayatının anlatıldığı video gösterimi ile devam etti.

Okulun isminin Şehit Yüzbaşı Semih Özcan olarak değiştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Şehit’ in eşi Gizem Özcan’ın konuşması sırasında salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Şehit Semih Özcan’ın sadece iyi bir pilot değil; iyi bir eş, iyi bir evlat, iyi bir abi ve iyi bir arkadaş olduğunu dile getiren şehit eşi Gizem Özcan, o benim Kahramanımdı diyerek, şehit eşi olmaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi.


Şehit Pilot Yüzbaşı Semih Özcan’ın isminin ebediyete kadar yaşayacağını belirten Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise
, “ Şehit Yüzbaşı Semih Özcan, vatanın bağımsızlığı, birliği, bütünlüğü, milletin onuru, gururu, namusu için, dini için bayrağı için şehit olan vatan evlatlarımızdan biridir. Şehidimizin ismi bu milletin yüreğinde, bu milletin tarihinde ebediyete kadar mutlaka yaşayacaktır. Ancak biz burada da küçük bir hatıra olsun istedik. Bu okulda tüm şehitlerimize layık, milli bilinci yüksek, vatanı için milleti için çalışacak gençler yetiştireceğiz” dedi.

Kaymakam Çakıroğlu, “26 Kasım 2018 ve 11 Şubat 2019 tarihlerinde milletin bekası ve esenliği uğruna eğitim uçuşu yaparken askeri Helikopterin düşmesi sonucu şehit olan aralarında Kaymakamlık personellerimizden Gizem Özcan’ın eşi Yzb. Semih Özcan’ın da bulunduğu Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli, Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan, Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, Yüzbaşı Semih Özcan, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar başta olmak üzere; bu mukaddes vatan topraklarını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.
Yapılan konuşmaların Şehit Semih Özcan babası, annesi, kız kardeşi ve eşine Kaymakam Adnan Çakıroğlu tarafından çiçek verildi.
Kurdele kesimi ile düzenlenen tören sona erdi.
Tören sonunda okulu gezen Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu,  protokol üyeleri ve şehit ’in ailesi, Şehit Pilot Yüzbaşı Semih Özcan için oluşturulan köşeyi inceledi.
488 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.