Hoşgeldiniz  

Sancaktepe`nin güreşte gururları

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe`nin Güreşte gururu altın çocuklar milli takım kampında

28 Haziran 2011 Salı 06:38

Sancaktepe Belediyesporlu Onur Özdemir ve Muhammed Kadir Adıgüzel milli takım Dünya ve Avrupa Şampiyonası hazırlık kampına katıldı.

Sancaktepe Belediyesi ata sporumuz güreşe verdiği desteğin karşılığını uluslararası boyutta almaya başladı. Geçtiğimiz ay İstanbul Gençlik ve Spor İl Genel Müdürlüğü düzenlediği 7. Geleneksel Türk Dünyası Güreş Turnuvası`na 8 ülkeden 130 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Serbest stilde Sancaktepe Belediyesporlu Onur Özdemir, 42 kg’da 4 maçında da tuşlayarak altın madalyanın sahibi olmuştu. Milli takım elemlerinde elde ettiği bu başarıdan sonra Onur, Avrupa şampiyonası ve dünya şampiyonası için milli takıma çağrıldı.

Diğer yandan elde ettiği başarılı sonuçlarla Sancaktepe’nin gururu olan 42 kilo serbest stilde Muhammed Kadir Adıgüzel de aynı kampa çağrıldı. Her iki güreşçide 26 Haziran’da başlayan milli takım kampında Dünya ve Avrupa Şampiyonasına hazırlıyor. Yalova’da başlayan ve bir ay sürecek kamp Ağustos ayı sonunda ki şampiyonaya son hazırlık niteliğini taşıyor..

Her iki güreşçi de 09-14/08/2011 tarihindeki Avrupa Şampiyonası ( Polonya/ Varşova)  Yıldızlar ve 23-28/08/2011 tarihindeki Dünya Şampiyonası (Macaristan/Szombathely)  Yıldızlar kategorilerinde mücadele etmek için hazırlıklarını sürdürecek.

203 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.