Hoşgeldiniz  

SANCAKTEPE’NİN GÜCÜ ŞEYMA DÖĞÜCÜ

admin | 28 Mart 2019 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe için Can’la Başla sloganıyla  gece gündüz demeden çalışan  AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan adayı Av. Şeyma Döğücü,Sancaktepe’ye kadın eli değerek ilçenin sosyal yaşamda, eğitimde, üretimde, teknolojide, yatırımda, sağlıkta ve gençlikte merkez olmayı hak ettiğini 1 Nisan’dan itibaren bu hedefler doğrultusunda çalışmalara hız kesmeden başalayacaklarının altını çizdi.

KADINLARIMIZ İÇİN ÇOK GÜZEL DÜŞÜNCELERİMİZ VARSancaktepe’de hem çalışan kadınlara hem de ev hanımlarına yönelik çeşitli projelerini dile getiren Döğücü “ Kadınlar için çok güzel düşüncelerimiz var. Kadınların el emeğini değerlendirmek için ‘Kadın Emeği Pazarı’ kuracağız. Kadın Emeği Pazarı’nda sizlerin emeğinizi sergileyip, ihtiyaç duyanlara satıp oradan para kazanacağınız alanlar olacak. Evde çok güzel yemek yapan hanımlar var. Benim gibi evine giremeyip yemek yapamayan hanımlar da var. Çocuklar sağlıksız beslenmesin diye çalışan hanımlarla ev hanımlarını buluşturacağız ve onların birbirlerine kazan-kazan modunda çok güzel faydası olacak. Ayrıca çok güzel hobi bahçelerimiz olacak. İçinde küçük küçük evlerin bulunduğu bahçeleri sizlere bir süreliğine vereceğiz. Orada ekip biçeceksiniz. O ekip biçtiklerinizi de hemen yanında kurulacak ekolojik pazarda satışını sağlayacaksınız. Bunların dışında çalışan kadınlarımıza güzel bir imkan sunmak için her mahalleye bir kreş açacağız “ dedi.


‘Gençlerin düşünüp projeler üretmesini sağlayacak Kuluçka Merkezi’

Girişimci gençlere masa, sandalye, telefon gibi ihtiyaçlarını temin edeceklerini ve onlar kendi işlerini kurup bir düzene oturtana kadar onların yanında destekçisi olacaklarını dile getiren AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepeli gençlerin fikir üretip, bunları hayata geçirebilecekleri Kuluçka Merkezleri açacaklarını ifade etti. Döğücü sözlerini şöyle sürdürdü; ” Gençler için bir Ar-Ge Merkezi bir inovasyon merkezi şimdi ki adıyla Kuluçka Merkezi diyorlar. Yani fikir üretme merkezleri hazırlayacağız. Bir birim oluşturacağız ve içinde masası, sandalyesi, bilgisayarı ve diğer teknolojik ihtiyaçları sizlerin hizmetine sunacağız. Sizler orada geleceğe dair projeler üreteceksiniz ” dedi.


Sancaktepe’de gençler yerel yönetimde söz sahibi olacak

Gençlerin dünyaya teknolojik imkanlardan dolayı çok farklı ve hızlı bakabildiklerini dile getiren AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü “ Bizim geleceğimiz, yaptıklarımız, çabalarımız sizlerin bunu sürdürmesi için. Sadece biz yapıp bırakırsak hiçbir şey olmaz. Sancaktepe’de biz gençlerimizle çok fazla bir araya geleceğiz. Biz sizlere belki tecrübelerimiz aktarıyoruz ama sizlerden de çok şey öğreniyoruz. Bizim bakış açımız sizinkilerin altında kalıyor. Siz dünyaya teknolojik imkanlardan kaynaklı çok farklı ve hızlı bakabiliyorsunuz. İşte bizim bu hızlılığa ve bu enerjiye çok ihtiyacımız var. Sancaktepe’de genç nüfusumuz fazla. Genç nüfusun enerjisini bizim mutlaka ilçe yönetimimizde fiziksel anlamda ve düşünsel anlamda yansıtmamız lazım.  Sancaktepe gelişecek, güzelleşecek. 31 Mart’a da çok kısa bir zaman kaldı. Biz şimdi seçim için çalışıyoruz. Seçimden çok güzel bir oy oranıyla çıktığımızda her türlü enerjimizi ve çalışmamızı Sancaktepemize yönlendireceğiz “


‘Sancaktepe’nin çehresi değişecek, güzelleşecek’
Sancaktepe’ye yapılacak çevre projeleri ile ilçenin görünümünün yeniden şekilleneceğini dile getiren AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü  “ Eyüpsultan Mahallesi’nde 150 bin metrekarelik bir alana millet bahçemiz yapılacak. İçerisinde spor sahaları, kütüphaneler, seminer, eğitim ve sergi salonları, millet kıraathaneleri, mescit, sosyal tesisler, çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, çiçek bahçeleri ve yürüyüş parkurları olacak. Paşaköy Mahallesi’nde yaklaşık 50 bin metrekarelik bir alana Huzur Bahçesi yapılacak. Yine Paşaköy Mahallesi’nde yaklaşık 50 bin metrekarelik bir alanda Tarım Park yapılacak. Proje içerisinde Sancaktepeli kardeşlerimizin meyve, sebze yetiştirecekleri hatta isterlerse çiçek dikecekleri hobi bahçeleri oluşturacağız. Komşularımızın evcil hayvanlarını gönül rahatlığıyla gezdirebileceği, onların kendi doğal alanları içerisinde oyunlar oynayabileceği ve evlerin kapalı alanlarından kurtulabilecekleri Sadık Dostlar Bahçesi yapacağız. Sancaktepeli hanımlara tohumlar dağıtacağız. Modern tarzda toprak ve saksı dağıtımı yapacağız. Hanımlar da pencere ve balkonlarında çiçek yetiştirecekler. Parklarımızın uygun alanlarına Çiçek Bahçeleri yapacağız. Her renkten her türden çiçekler buralarda buluşacak. Bu projeyle İstanbul’un endemik ve nadir tehdit altındaki bitkilerini koruma amacımız var. Biz AVM’lere çok sıcak bakmıyoruz. Onun için alışveriş caddelerimizi açık alanlarımızda yapacağız. Atatürk Caddesi’ni her iki tarafında da mağazaların, kafelerin ve dinlenme alanlarının olduğu güzel bir konsepte büründüreceğiz. 1500 yıllık Bizans sarayı olan Damatris Sarayı’nda kazı çalışmaları hala devam ediyor. Biz bu sarayın restorasyon çalışmalarını yaptıracağız. Buradan çıkan tarihi eserleri sergileyeceğiz “ diye konuştu. 


‘Sancaktepeliler spora doyacak’
Sancaktepe’de spor tesislerini çoğaltarak herkesin spor yapmasını sağlayacaklarını ifade eden Döğücü “ Çocuklar için kaykay ve paten parkları yapacağız. Parklarımızın için Macera Parkları olacak. Macera Parkları, içerisinde gençlerin keyifle vakit geçirebileceği, kendi aralarında etkinlikler yapabilecekleri bir park olacak. Spor tesislerimizi çoğaltacağız. Özellikle kadınlarımız bizden kendilerine ait spor salonları istediler. Bizde bayanlar için fitness salonları yapacağız. Osmangazi Mahallesi Sadi Sokak’ta bin 638 metrekare alan üzerine kapalı yüzme havuzumuzu yapacağız. Atatürk Mahallesi’nde de kapalı spor tesisi inşa edeceğiz “ dedi.


‘22 yeni okul daha geliyor’
İlçede tekli eğitime geçip, eğitimin kalitesini artıracaklarını belirten Av. Şeyma Döğücü “ Biz ilçemizin gençlerinin geleceğe dair hayallerini geliştirebilecekleri ve üretebilecekleri AR-GE ve İnovasyon Ofisleri kuracağız. Millet Kütüphaneleri’ni geliştireceğiz. Çalışan annelerimizin çocukları yalnız kalmasın diye 19 mahallemize 19 kreş yapacağız. İlçemizde tekli eğitime geçeceğiz. Sınıflardaki öğrenci sayısını azaltmak ve kaliteli eğitim için çalışacağız. İlçemize 22 tane yeni okul kazandıracağız “ dedi.

‘Şehir hastanesine istihdamda Sancaktepeli vatandaşlara öncelik tanınacak’Sancaktepe’nin gurur projesi olan şehir hastanesi projesiyle ilçenin sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında hem sağlık turizmini geliştireceğini hem ulaşımın kolaylaşacağı hem de istihdamın artacağını dile getiren AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Döğücü ‘Şehir hastanemiz Anadolu Yakası’ndaki tek şehir hastanesi olacak. 3 milyon 330 bin metrekarelik bir alana kurulacak. Tamamlandığında da 4 bin 200 yatak kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi olacak. Bunun için Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyoruz. Şehir hastanesinin hem alanı büyükşehrimiz ile birlikte planlanacak hem de yanına komşu mahallelerin okul, spor alanları, yeşil alanlar, cami ve park alanı gibi donatı ihtiyaçlarını da buradan çok güzel karşılayacağız. Bu proje vasıtası ile Tem Otoyolu’ndan, Kuzey Marmara Otoyolu’ndan ve bağlantı yollarından çıkışlar da verilerek ilçemizin ulaşımına büyük katkılar olacağını biliyoruz. Proje ilçemizi cazip hale getirecek ve sağlık turizmine de, istihdamına da çok büyük katkı sağlayacak. Ayrıca bu hastanemizde çalışacakların öncelik olarak Sancaktepeli vatandaşlarımız olmasını sağlayacağız “ şeklinde konuştu.


SANCAKTEPE AKILLI ŞEHİRLERİN ÜSSÜ OLACAK
Sancaktepe’de bilişimle ilgili önemli projeleri olduğunu belirten Döğücü “  2009’dan 2019’a kadar burayla alakalı hizmetler süper bir şekilde devam etmiş. Bizim bilgi evlerimiz, eğitim sistemimiz olduğu gibi üstüne artarak yenilerini ekleyeceğiz. İlçemizin internet ağında çok büyük gelişmeler olacak. Binali Başkanımızın ilçemiz için ‘bilişim teknolojisinin üssü olması’ şeklinde bir projesi var. Sancaktepe akıllı şehirlerin merkezi olacak “ dedi.
‘Kapalı otoparklar ile Sancaktepe’nin park sorunu ortadan kalkacak’
Sancaktepe’nin park problemini kapalı otoparklar ile rahatlatacaklarını belirten Döğücü “ Sarıgazi’ye kent meydanı ve alt geçit yapacağız. Sarıgazi girişindeki trafiği rahatlatmak bizim boynumuzun borcu. Bu konuda elimizde çok büyük bir imkan olarak ulaşımın duayeni Binali Başkanımız var. Binali Başkanımız ile birlikte trafik yoğunluğunu çözeceğiz. Otoparklarımız ne yapıp edip çoğaltacağız. Büyükşehrimizin bu konuda ciddi çalışmaları var. Hem büyükşehrin hem bizim projelerimiz ile Fatih Mahallesi başta olmak üzere otopark sorununu rahatlatmak için elimizden geleni yapacağız. Sarıgazi Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde 9 bin 300 metrekarelik alanda 270 araç kapasiteli katlı otopark ve üzerine de kapalı semt pazarı yapılacak. Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanına en modern şekilde katlı otoparkımızı yapacağız. Hastaneye gelen vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla araçlarını bırakmalarını sağlayacağız “ dedi. 
‘Sancaktepe ulaşımında devrim yaşanacak’
İlçe içerisindeki trafiği rahatlatacak pek çok yeni projeyi açıklayan Av. Şeyma Döğücü Üsküdar-Sancaktepe Metrosu’nun da en kısa zamanda yapılacağını belirterek “ Yakacık Caddesi ve Osmangazi Caddesi arasındaki yoğun trafiğin engellenmesi, trafiğin hızlı bir şekilde akmasını sağlamak ve Samandıra’nın olumsuz trafiğini rahatlatmak için iki caddemizi birbirine bağlayacak 20 metre genişlikte, 2 bin 600 metre uzunluğunda yol projemiz var. En kısa zamanda bunu açmak için çalışmalarımız şimdiden başladı. Trafik yoğunluğunun ölçülerek rahatlatılması ile ilgili bir çalışmamız var. Günlük müdahaleler yapılır ama biz köklü bir çözüm getirmek istiyoruz. Bunun için çok ciddi teknolojik ve bilimsel bir çalışma var. Kavşaklara ve güzergahlara kameralar yerleştirerek sorunun nereden kaynaklandığını belirleyen ve ona göre çözümler getiren bir teknolojiyle ilçemiz içerisindeki trafiğe bir düzen getirmeyi planlıyoruz. İlçemizin trafiğini rahatlatmak ve alternatif ulaşım ağı oluşturmak için 25 metre genişlikte ve 2 bin 400 metre uzunluğunda, Tem Otoyolu’nun bağlantı yolundan başlayarak Fatih Mahallesi’nde, Akpınar Mahallesi’nde ve Veysel Karani Mahallesi’nde orman kenarından geçecek şekilde hazırlanmış olan orman yolu projemiz var. Bunun dışında hep dillendirdiğimiz hep duyduğumuz Üsküdar-Sancaktepe Metro projemiz var. Bu proje için Binali Başkanımız söz verdi. Biz de bunun takipçisi olacağız ve yeni baştan hızlı bir şekilde başlayarak roplu ulaşımımıza çok büyük bir rahatlama getireceğiz “

393 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.