• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,06
 • BIST
  %0,76
Sancaktepeli sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Sancaktepeli sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İBB Gençlik ve Spor İl müdürlüğü tarafından destek talebi ret edilen Melis Umay Doğu, Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Dünya Capoeira Şampiyonası’na katıldı.

Dünya Şampiyonasına katılmak için Sancaktepe ilçesinde de destek bulamayan Melis Umay Doğu, 53 Kilo kategorisinde ALTIN MADALYA kazanarak DÜNYA ŞAMPİYONU olup bayrağımızın göndere çekilmesini ve İstiklal Marşı’mızın okunmasını sağladı. Aynı şampiyonada 16 yaş kategorisinde yarışan Kadir Efe Ekinci ise 3. Olarak Bronz madalya kazandı.

Aslen Kastamonulu olan ve İstanbul Sancaktepe’de ikamet eden 18 yaşındaki Dünya Capoeira Şampiyonu Melis Umay Doğu’nun yaptığı açıklama da destek göremediğini ifade etti.

Sitem dolu açıklamasında, gençlere önem verdiklerini söyleyenlerin gençlere sahip çıkmalarını istedi.
Dünya Capoeira Şampiyonu Melis Umay Doğu yaptığı açıklamada; “2021 Aralık Ay’ında başlayan bu süreçte almış olduğum resmi daveti ve şampiyonaya gidememe riski ile karşı karşıya olduğumu, imkanlarımla ilgili talebimi davetiye ile birlikte e-posta yoluyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İBB Spor İl Müdürlüğü’ne yazılı olarak iletmeme rağmen; Destek olamayacaklarını yazılı olarak belirttiler.
Biz ve ailelerimiz sonrasında sıkıntı çekecek olsak da, kendi kısıtlı imkanlarımız ve ailelerimizin destekleri ile buradaki şampiyona da yer aldık 53 Kilo kategorisinde şanlı al bayrağımızı göndere çektirdik, istiklal marşımızı bir kez daha Dünya’ya gururla dinletenler arasında yer aldık.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM