Hoşgeldiniz  

SANCAKTEPELİ ÖĞRETMENLER, SARIKAMIŞ’TA ECDADININ İZİNDE

admin | 27 Ocak 2020 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  Sancaktepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir grup okul idarecisi ve öğretmen, 105. yılında aynı yer ve aynı duyguyla,  Sarıkamış ‘ta vatanımız için can veren 90 bin şehidimizi saygı ve minnetle andılar. Bu yıl Sarıkamış Şehitleri Anma Programı’na 2.si düzenlenen etkinlik, Ibni Sina Ortaokulu Müdür yardımcısı Yasemin ÇETİN organizesinde ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Murat ŞİT’in de katılımıyla gerçekleşti.

Binlerce askerin donarak şehit olduğu, Serhat illerinden Kars’ın gururu, destanlarla dolu güzel ilçesi  Sarıkamış, büyüleyici sarıçam ormanları, bembeyaz kar örtüsü,  ve samimi Anadolu insanlarıyla her yıl ilçemizden ve ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen misafirlerini cezbetmektedir. Her yıl Aralık sonu, Ocak başı, Allahuekber dağlarının eteği, Cıbıltepe zirvesi hem gözleri yaşartan, hem sonsuz onur ve minnetle oraya gelen binlerce insana ev sahipliği yapmaktadır.

Bu yıl ki , Kardan Heykeller Sergisi, Solo Türk gösterisi, Dağdan gece meşaleli kayak gösterisi,  “SARIKAMIŞ Şehitleriyle yürüyor” Meşaleli anma yürüyüşü ve bir çok yerde Kur ‘an tilavetleri ve Mevlid-i Şerifler gibi etkinlikler hem gözlerde, hem kalplerde yer ettiler.

Bir çok Devlet erkanının bulunduğu anma töreninde, Sancaktepe Belediye Başkan yardımcısı Ahmet YILMAZ ve

Kars- Ardahan iş adamlarından oluşan değerli ekibi de yer aldı. Sancaktepe ilçemiz, ecdadina sahip çıktı.

Etkinlik boyunca, dışarıdan gelen misafirleri ve Sancaktepe ekiplerimizi Kars Valiliği ve Sarıkamış Kaymakamı Recep Koşal ağırladı.
Sancaktepe İlçesinden giden İlçe Milli Eğitim ekibi ” Kendilerine teşekkür eder, ülke bütünlüğünü, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bütün çalışmalar gibi, Sarıkamış ‘ta her yıl düzenlenen anma programlarına, Sancaktepe ilçemiz olarak her yıl katılmak dileğiyle.” temennisinde bulundu.

218 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.