Hoşgeldiniz  

Sancaktepeli Bora Yörükoğlu Ressam Öğretmeni tebrik etti başarılar diledi

admin | 26 Kasım 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe İlçesinin sevilen İş İnsanı Yüksek İnşaat Mühendisi Bora Yörükoğlu Ressam Öğretmene jest yaptı. Ressam Öğretmen de jeste jest ile karşılık verdi.

Sancaktepeses.com da yayınlayan bir haberden yola çıkan Bora Yörükoğlu ilçenin ressam sanatçısı ile tanıştı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Günün anısına bir de resim alan Yörükoğlu’na bir jest de Ressam Öğretmen Sabriye Yıldız’dan geldi. Sanatçıya değer veren kişilerin çoğalmasını dileyen ressam Yıldız, bir çalışmasını da hediye etti.
İlkokul sıralarından başlayan öğretmen sevgisini hiç kaybetmeyen Sancaktepe İlçesinin Sevilen İş İnsanlarından Yüksek İnşaat Mühendisi Bora Yörükoğlu,  ilçede güzel bir jeste imza attı. Sancaktepeses.com da haber olan ressam öğretmen Sabriye Yıldız’ın haberini okuyan Bora Yörükoğlu Ressam Öğretmenle tanıştı, ressamın çalışmalarından bir resim aldı ve tebrik etti.  Bora Yörükoğlu “ Yaklaşmakta olan Öğretmenler Günü’nde ben de  bir çalışma yapmak istedim. Yaşadığımız pandemi süreci içinde buna imkan yok. Okuduğum haberden yola çıkarak ressam öğretmenimizin çalışmalarını görme fırsatı buldum. Sanatçımızı tebrik ettim. İlçemiz de sanatçıların çoğalmasını dilerim. Sanatçı olmak kolay değil, sanata ve kültüre önem veren bir toplumuz aslında. Resim de sanatın bir koludur. Hayalleri olan insanlar güzeldir.” Dedi.
Bora Yörükoğlu “ Ressam arkadaşımız öğretmenlik yapıyor bu daha da güzel iki önemli mesleği birleştirmek her insana nasip olmaz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ( Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır ) özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal ve bireysel anlamda büyük önem ve özeni hak etmektedir. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” İfadelerinde bulundu.
Sancaktepe ilçesinde sanata kültüre önem veren insanların çoğalmasını dileyen Ressam Öğretmen Sabriye Yıldız , Bora Yörükoğlu’na jestinden dolayı teşekkür etti ve kendi çalışmalarından bir resmi de hediye ederek jest yaptı.  24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan  Ressam Sabriye Yıldız“  Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.” Şeklinde konuştu.
Tevfik Erk / İstanbul
1374 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.