Hoşgeldiniz  

Sancaktepe`den, Somali`ye yardım kampanyası

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Somali`ye yönelik ülke çapındaki yardım çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Somali`de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Sancaktepe`de kampanyalar başladı.
17 Ağustos 2011 Çarşamba 00:52

Sancaktepe, Afrika’da yaşanan drama sessiz kalmadı.

Samandıra, Sarıgazi ve Yenidoğan bölgelerinde oluşturulan  “Yardım Çadırları” ile kampanyaya daha fazla katılım hedefleniyor. Ayrıca Sancaktepe’de bulunan camilerde de Somali için açılan yardım kampanyasına vatandaşların büyük ilgisi oldu.

Sancaktepe Belediyesi ve  Yenidoğan Kızılay Şzubesi iş birliği ile oluşturulan  Kızılay yardım çadırlarında Somali’ye destek için yardım toplanmaya başlandı.

Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe Yenidoğan Kızılay şubesi iş birliği ile kurulan çadırda Somali’de ki çaresizliğe sessiz kalmak istemeyen vatandaşlar bağışlarını bu çadırlarda yapıyor.

Afrika açlık çekiyor

Afrika açlık çekiyor, Türk Kızılayı yardıma koşuyor diyen Yenidoğan Kızılay Şzube Başkanı Ahmet Günaydın “ Afrikada yaşanan bir insanlık dramı, biz buna sessiz kalmıyoruz, orada yaşayan insanların bir kuru ekmeğe muhtaç olduklarını unutmayalım. ”dedi

Elimizden geleni yapalım

Türkiye çapında Somali`ye yardım için kampanyalar açıldığını hatırlatan Belediye Başkanı  İsmail Erdem ” başta Somali olmak üzere Doğu Afrika’yı kasıp kavuran kuraklık insanlık dramına dönüşmüştür. İnsanlık adına vicdanı olan herkes bu duruma duyarsız kalmamalıdır. İçinde bulunduğumuz mübarek ayı da yardım için fırsat bilerek bu drama son vermek için elimizden geleni yapalım” dedi.

Camilerden 70.806 TL yardım

Ayrıca, Sancaktepe ilçesinde bulunan camilerde de Somali için yardım toplanıldı. Sancaktepe’de ki  camilerde Somali’ye destek olmak için 70.806 TL. yardım toplanıldığı öğrenildi.

Tevfik Erk / İstanbul -Sancaktepe

185 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.