Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de yeni yılın ilk projesi 10 yıl sonraya Zaman Kapsülü

admin | 16 Ocak 2020 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – İnsanlar yeni yıla girdiklerinde iyi dileklerini birbirine sunar, yeni yıldan beklentilerini söyler, kimi zaman bir çiçek, kimi zaman merhaba diyen bir dostun sesini duymak ister. İnsanlarda hoş anılar bırakır her bir yeni yıl.

İlkokula başladığınızdaki halinizi, arkadaşlarınızı, öğretmenizi 10 yıl sonra hatırlamak istemez misiniz? Sabırla hazırlanmış çalışmayı Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu öğretmeni Nilgün Yıldız gerçekleştirdi.
Anıları bir kapsülde biriktirmek ve 10 yıl sonrasına ulaştırmak için yapılan Zaman Kapsülü adlı çok güzel bir çalışma ile 2020 yılının ilk günlerine sınıfın öğrencilerine merhaba dedi.
Sancaktepe’de bir sınıf öğretmeni öğrencilerin hayallerini 10 yıl sonra açılması dileğiyle  mühürlenmiş zaman kapsülleri yaptı. Öğrencilerin velilerine teslim etti. Mühürlü zaman kapsülü yeni yıl hediyesi olarak yılın son günü velilere verildi. , Kapsülün içinde, hatıralar ve öğrencilerin okul zamanındaki hikayeleri var.

Zamanımızda insanlar  eski okul arkadaşlarını sosyal medyada arar durur. Zaman kapsülünde tüm öğrencilerin iletişim numaraları yer alıyor. Projeyi gerçekleştiren Öğretmen Nilgün Yıldız “ Telefon numaramı değiştirmeyeceğim. 10 yıl sonra sizleri çok iyi yerlerde, iyi okullarda ve işlerde görmek isterim. Sizler benim için çok önemlisiniz. Beni 10 yıl sonra aradığınız zaman sizlerden güzel haberler duymak dileğimdir. Bu günkü arkadaşlarınızı 10 yıl sonra görmek konuşmak isterseniz, iletişim numaraları Zaman Kapsülümüzün içinde var. Kapsülün içinde en çok sevdiğiniz yemekler, ilerde ne olmak istediğiniz, 3 sene önce okula başladığınızda ki el izleriniz, sevdiğiniz çizgi film, kitap vb… çalışmalarınız var” dedi.

Öğretmen Nilgün Yıldız “ Okula başladıklarındaki ilk çizgi çalışmalarından tutun resimleri, hayalleri ,en mutlu, en  üzgün olduğu anlar ve anıları… Okulda ve evlerinde onlar için  özel olan onlarca anı…Şu andaki ekmeğin fiyatı, euro,dolar, altın fiyatı, şu anki Cumhurbaşkanının, öğretmeninin, okul müdürünün adı. Sınıf arkadaşlarının , öğretmeninin fotoğraflarının bulunduğu telefon numaraları ve öğretmeninden bir mektup ,daha bir sürü sürprizler var.” şeklinde konuştu.

Büyük özenle hazırlanmış Zaman Kapsülü 10 yıl  sonra açılmak üzere mühürlendi  ve öğrenci velilerine teslim edildi.
Nilgün Öğretmenin öğrenci ve velileri için hazırlamış olduğu zaman kapsülleri Sancaktepe İlçe Şube Müdürleri Murat Şit, Kamil Alagöz, Yalçın Akgül ,Okul Müdürü Fuat Ercan tarafından velilere takdim edildi.

10 yıl  sonra açılmak üzere mühürlenen Zaman Kapsülü için,  Bakalım veliler 10 sene açmadan sabredebilecek mi? Ve 10 sene sonra beklenen telefonlar gelecek mi? Soruları okulda merak konusu oldu.

Bu güzel çalışmanın sonunda aynı sınıfın öğrencilerine Sancaktepeses.com haber sitesi tarafından yeni yıl hediyeleri  takdim edildi.
Tevfik Erk / İstanbul

449 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.