Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Yeni Eğitim Öğretim Yılı Coşku İçinde Başladı

admin | 28 Eylül 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Okulun bahçesinde düzenlenen törene Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Buyruk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş,Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli de katıldı.

09 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Muhsin Yazıcıoğlu İmam Ortaokulu Müdürü Erdem Aktuğ, 2023 Eğitim Vizyonuna uygun olarak inşa edilen okulun özelliklerinden bahsetti.
Muhsin Yazıcıoğlu İmam Ortaokulu’nun 700 öğrenci ile eğitim öğretime başladığını belirten Okul Müdürü Erdem Aktuğ; Robotik Kodlama ve Yazılım Atölyesi,  okulda Tasarım ve Beceri Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, 300 kişilik yemekhane, 200 kişilik konferans salonu, 3 farklı Fen Laboratuvarı, Veli Görüşme Salonu, Basketbol – Futbol – Voleybol – Badminton ve Masa Tenisi Alanları, Etüt Alanları, Bilgisayar – Projeksiyon ve İnternet Ağı ile donatılmış sınıfların olduğunu söyledi.
Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş ve Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin BUYRUK 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen birer konuşma yaptı.
Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise, “2019 – 2020 eğitim – öğretim yılının ilk ders zili bugün çalıyor. Bu önemli günde sizlerle birlikte olmaktan; öğrenci, öğretmen, veli ve idarecilerimizin heyecanına ve coşkusuna ortak olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi.
Bir ulusun kalkınması ve gelişmesi ancak nitelikli bir eğitimle mümkün olabilir diyen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda millî, manevî ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarırlar. Bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olmak ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür” ifadelerini kullandı.
Öğrencilere seslenen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü ; “Sizler bu ülkenin ümidi, hayali ve yarınları adına en büyük güvence kaynağısınız. Bizler gelecek adına tüm plânlarımızı, tüm hayallerimizi sizlerin üzerine kuruyoruz. Bu yüzden kendinizi en donanımlı şekilde yetiştirmelisiniz. Eğer sizler düşünen, irdeleyen, sorgulayan, teknolojiyi olumlu işler için kullanıp ortaya yeni ürünler koyan bireyler olursanız ülkemiz gelecekte daha kalkınmış, daha zenginleşmiş bir ülke olacaktır. İşte bunu başarabilmenin yolu da daha çok çalışmaktan, daha çok kitap okumaktan, daha büyük hayaller kurmaktan geçiyor.”
“6 Okul İnşaatımız Devam Ediyor”
Sancaktepe’nin eğitim durumu ve eğitim yatırımlarından da bahseden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, İlçemizde 144 okulda 4366 öğretmen ile 83112 öğrenciye eğitim öğretim hizmetinin verildiğini söyledi.
2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde ilçemizde tekli eğitime geçilmesi yolunda yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Kaymakam Çakıroğlu, bugün açılışı gerçekleşen modern binası ve teknolojik donanımları ile çağın tüm özelliklerini barındıran bu güzide okulumuz dışında ilçemizde inşaatı devam eden 6 okulun daha olduğunu belirtti.
Kaymakam Çakıroğlu, İstanbul Valili YİKOB Biriminde İhale Dosyası Hazırlanan ve Ödenek Beklenen Okul Sayısının 6, Yatırım Programına Teklif Edilen Okul Sayısının 6 ve Okul Yapımına Teklif Edilebilecek Sorunsuz Arsa Sayısının 5 olduğunu da sözlerine ekledi.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için Devletimizin hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığının altını çizen Sancaktepe Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisi ile devam etti.
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış programı bu yıl hizmete açılan Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu kurdelesi kesilmesinin ardından sona erdi.
Programın ardından okulda incelemelerde bulunan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, okul hakkında Okul Müdürü Erdem Aktuğ’dan bilgi aldı.
 
211 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.