Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de yaya güvenliğini sağlamak üzere etkinlik düzenlendi

admin | 22 Ekim 2019 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe’de Sancaktepe’de de yaya güvenliğini sağlamak üzere “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği düzenlendi.

“Yaya Öncelikli Trafik Yılı” kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi Sancaktepe’de, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmalarının teşvik edilmesi ve yayaların güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanmalarının sağlanması amacına yönelik düzenlenen “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği kapsamında saat 13.00 ile 15.00 arasında yaya geçitlerinde nöbet tutuldu.

2 Ekim Çarşamba günü Sancaktepe’de Sarıgazi, Samandıra, Yenidoğan ve Paşaköy’de etkinlikler düzenlendi. Sarıgazi Osmangazi İlköğretim Okulu önünde gerçekleşen etkinliğe Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Afacan, Okul Müdürleri, Kamu Kurum Müdür ve Amirlerin yanı sıra gönüllü öğrenciler de katıldı.

Etkinlik kapsamında Kaymakam Adnan Çakıroğlu, trafik polisleri ve gönüllü öğrenciler ile birlikte sürücüleri durdurup, onlara uyarılarda bulundu. Kaymakam Çakıroğlu ve Öğrenciler sürücülere ve yayalara broşürler dağıtarak trafikte yaya önceliği için farkındalık oluşturmaya çalıştı.

İçişleri Bakanlığı’nın trafikte ‘Yaya Önceliği ‘ne dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ sloganıyla başlattığı etkinliğe katılarak yayalarımızı ve şoförlerimizi bilgilendirdik diyen Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, “ Buradaki amaç vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda devletin tüm kurum ve kuruluşları bunun bir takipçisi olduğunu herkesin bunun bir parçası olduğunu vurgulamak. Sadece polisimiz değil bizler de bütün yayalarımızın nöbetçisiyiz. Vatandaşlardan isteğimiz ve beklentimiz trafik kurallarına uymaları ve yaya geçitlerini düzenli bir şekilde kullanmaları” dedi.

“Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği katılan minik öğrencilerde yaya geçitlerinin kullanılması ve trafik kurallarına uyulması konusunda büyüklerine mesajlar verdi.

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu öncülüğünde Sarıgazi Osmangazi İlkokulu önünde gerçekleşen etkinlik dışında ilçe de Samandıra, Yenidoğan ve Paşaköy mevkilerinde de Kamu Kurum Müdürlerinin öncülüğünde 3 ayrı noktada daha yaya güvenliğini sağlamak üzere “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği kapsamında “ Yaya Geçidi Nöbeti” tutuldu.

243 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.