Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de veliler ve öğretmenler gönüllerince eğlendiler

admin | 24 Kasım 2019 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu ara tatili değerlendirmek için okullarında veliler ve öğrenciler için düzenledikleri etkinliğe öğretmenlerde katıldı.

Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu’nun bahçesinde düzenlenen etkinlikte halk müziği sanatçısı Suat Karabıyık söylediği türkülerle velileri coşturdu. Öğretmenler ve veliler birlikte halay çektiler, söylenen şarkılara eşlik ettiler.
İmkanlar olmasa da, olanaklar kısıtlı da olsa niyetler iyi olunca istenildiği zaman başarılı işler ortaya çıkabiliyor dedirten etkinlikte Müziğin ne kadar önemli olduğu sergilendi.
Okullarda idareciler, velileri ya toplantıya ya seminere yada okul içinde düzenlenen etkinliklere çağırıyorlar. Bu sefer yine veliler çağrıldı ama okul yönetiminin velilere ve öğrencilere hazırladığı sürpriz ile. Öğretmen Nilgün Yıldız’ın hazırladığı etkinlikte veliler bu defada eğlenmek ve kendilerine vakit ayırmaları için çağırıldı. Amaç, okul, öğrenci ve veli dayanışmasının güçlenmesi oldu.
Etkinlikte, mahalle sakinlerinin de gönüllerince eğlenmeye hasret oldukları görüldü. Okulun bahçesine kurulan ses düzeni ile tamamen ücretsiz olarak katılan veliler, çocukları ile güzel havanında etkisiyle neşeli bir gün geçirme fırsatı yakaladılar.
Öğretmen Nilgün Yıldız’ın organize ettiği etkinlikte konuşan Okul Müdürü Fuat Ercan, Sanatçı Suat Karabıyık’a ve velilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Etkinliğe katılan veliler “ Evden okula ve ya evden pazara geçen günlerin içinde veliler olarak bir nefes almanın mutluluğunu yaşadık. Bizi düşünen okul yönetimine ve öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.” Diye duygularını ifade ettiler.
Etkinlik sonunda Okul Müdürü Fuat Ercan, sanatçı Suat Karabıyık’a çiçek ve teşekkür plaketi verdi.
Haber : Tevfik Erk/İstanbul
335 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.