Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Vay Mülayim Vay

admin | 23 Haziran 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün proje ekibinin hazırladığı, sahne senin öğretmenim projesinin tiyatro gösterimi yapıldı.

SANCAKTEPE – Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tiyatro gösterimine Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Şube Müdürü Osman Afacan, Şube Müdürü Murat Şit, Eğitim Birsen Sancaktepe Şube Başkanı Cavit Eryaktı, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve davetliler katıldı.

Betül Binici İlaslan yönetmenliğini yaptığı “Bir Tutam Kahkaha” isimli oyunda, Hülya Anadol, Yusuf Yeşilbaş, Muhammet Alkan, Selma Sevinç, Merve Kutlu Erdemli, Nurgül Aktaş,  Burçin Durgun, Kemal Dirican, Yasemin Uslu, Buse Tekin Aslankara, İlyas Altun, Hasan Erdinç, Tansu Özdemir, Kadir Uyanık, Halice Elönü adlı öğretmenler rol aldı. Oyunun Müziklerini  Kaya Aslantepe, Dekor çalışmalarını Alper Yıldırım, Kemal Dirican, Uğur Bilgin, Burçin Durgun, oyuncuların kostüm çalışmalarını Nermin Yahşi ve Hülya Danış yaptı. Bir Tutam Kahkaha, Vay Mülayim Vay adlı oyun iki perde olarak oynandı.

Her insanın içinde bir yetenek vardır sözünün gerçeğe dönüştüğü bir akşam yaşandı Sancaktepe’de. Tiyatroyu izlemeye gelenlerin öğretmenler olması da dikkat çeken bir konuydu. Kültür ve Sanata verilmesi gereken değeri, ilgiyi öğretmenlerin gösterdiği Bir Tutam Kahkaha adlı oyunda Mülayimi canlandıran öğretmenin performansı parmak ısırttırdı. Sadece Mülayim değil diğer tüm oyuncuların performansı bir oyunun hakkı bu kadar mı verilir dedirtti.  Sanki profesyonel tiyatro grubu geldi bir oyun sahneye koydular. Hata payı olmadan yaptıkları işi bu kadar ciddiye alan öğretmenlerin performansını seyirciler ayakta alkışladı.
Sadece Sancaktepe ilçesinde değil İstanbul’un diğer ilçelerinde de bu oyun oynanmalı. Öğretmenlerin başarısı diğer öğretmenlere de örnek olmalı. Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, gerçekleştirdiği proje ile sadece öğrencilerde ki yetenekleri ortaya çıkarmak değil, onları yetiştiren öğretmenlerinde ne kadar yetenekli olduğunu ortaya çıkartan bir projeye imza atmış oldu.
Bir Tutam Kahkaha adlı oyun, Sancaktepe İlçesinin arşiv raflarında 20 Haziran 2019 akşamı çok güzel bir oyun öğretmenler tarafından oynanmıştı diye yerini aldı.
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu yaptığı kısa konuşmada emeği geçen öğretmenleri tebrik etti. Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’da emeği geçen öğretmen arkadaşlarını tebrik etti.
Program sonunda projeye gönüllü olarak katılan ve katkı sunan öğretmenlere Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu tarafından çiçek ve katılım belgesi verildi.
Tevfik Erk / İstanbul506 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.