Hoşgeldiniz  

SANCAKTEPE’DE UZAKTAN EĞİTİME YAKINDAN DESTEK PROJESİ

admin | 08 Ekim 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe’de Belediyesi  uzaktan eğitime giremeyen interneti veya tableti  olmayan öğrenciler için örnek bir projeye imza attı. “UZAKTAN EĞİTİME YAKINDAN DESTEK” kampanyası adında düzenlenen kampanya için Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere kampanyada toplanan tabletlerin yanında 4 GB internet hediye edilecek.

Sancaktepe Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş katıldı.

TABLETİN YANINDA 4GB İNTERNET DE HEDİYE

Başkan Döğücü, ‘UZAKTAN EĞİTİME YAKINDAN DESTEK’ kampanyası için https://www.gonuldentablet.com adında site açtıklarını belirterek; “Açtığımız bu siteden hayırsever vatandaşlarımızdan tablet desteği oldu. Uzaktan eğitimde yavrularımızın derslerinden geri kalmamaları için başlattığımız tablet desteği kampanyamızın protokolünü imzaladık. Öğrencilerimize desteğimizi tabletle sınırlandırmadık ve tabletin yanında 4 GB internet hediye ediyoruz. Bu kampanyamız öğrencilerimize hayırlı olsun.”dedi.
Covid-19 küresel salgını nedeniyle eğitim öğretim yılına da buruk başladık. Her yıl Eylül ayını saran kitap ve kalem kokusunun yerini online ders telaşı aldı. Çocuklarımız bu yıl büyük ölçüde derslerini bilgisayar ve tablet üzerinden görecekler, ödevlerini internet üzerinden yapacaklar.
Bu kapsamda Sancaktepe Belediyesi hayırsever vatandaşlarında katılımıyla ilçe genelinde ‘Uzaktan Eğitime yakından Destek, Gönülden Gönül’e Tablet” isimli bir kampanya başlattı.
Kampanya’ ya katılmak ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin online eğitim hayatına katkıda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar https://www.gonuldentablet.com/ web sitesini ziyaret ederek Tablet Hediye Et butonuna tıklayarak istediği sayıda tablet hediye edebilir.
Tabletlerin dağıtımı ile ilgili değerlendirme sürecinde ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet dağıtımı gerçekleştirilecektir.
Gönülden Gönül’e tabletler hayırseverlerin evlerinden alınarak dezenfekte edilip ve başvuru sırasına göre ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Mutlu yarınlar, güçlü nesil birlikte inşa edilir.

Haber kaynak: bultenistanbul.com

1429 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.