Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Şube Müdürü Şit, ‘Tembeller Ülkesi’ Oyuncularına Başarı Belgesi Verdi.

admin | 22 Ekim 2019 | Eğitim, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün geçen eğitim öğretim yılında gerçekleştirmiş olduğu birçok projesi beğeni toplamış İstanbul’un diğer ilçelerine de örneklik teşkil etmişti. Bu projelerden biri de öğrencilere tiyatro sevgisini kazandırmak ve öğrencilerin sanata ilgi duymalarını sağlamak ve öğrencileri sanata yönlendirmek amacıyla ilçenin Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu Öğretmenleri tarafından ‘Öğretmenler Sahnede, Öğrenciler Seyirde’ adlı proje kapsamında “Tembeller Ülkesi” adlı oyunu sahnelenmişti.

Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezinde sergilenen tiyatro gösterisine Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu da katılmış, öğretmenlerin sahnedeki performanslarını tiyatro oyununu beğendiği için oyunda görev almış olan öğretmenleri ödüllendirmek istemişti.
Program akabinde Kaymakam Çakıroğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu ve Şube Müdürü Şit tarafından birer plaket ile öğretmenler taltif edilmiş olsalar da Kaymakam Çakıroğlu öğretmenlere birer başarı belgesi sözü de vermişti.
Araya giren yaz tatilinden sonra yeni eğitim öğretime başladığımız bu günlerde öğretmenlerin başarı belgeleri sahiplerini buldu.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit, okulu ziyaret ederek öğretmenlerle yaptığı bir toplantıda Okul Müdürü Yahya Bayer ile birlikte ödüllerini kendilerine takdim etti.

Hem Okullarının, Hem de İlçelerinin Adını Duyurdular

Şube Müdürü Şit,
 öğretmenlere kısa bir konuşma yaparak kendilerini en kalbi bir şekilde kendilerini tebrik ettiğini, yaptıkları bu proje ile hem okullarının hem ilçenin adını duyurduklarını ifade etti. Oyunu izleyen öğretmenlerde ‘biz ne yapabiliriz?’ arayışlarına sebep olduklarını; öğrencilerin ise tiyatroya ilgi duymalarına ve tiyatroyu sevmelerine sebep olduklarını söyledi. Çekilen hatıra resimlerinden sonra toplantı sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul294 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.