Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Sosyal Destek Grubu Görev Başında

admin | 29 Mart 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’, korona virüsü tedbirleri kapsamında dışarı çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

İçişleri Bakanlığının 21.03.2020 tarih ve 5762 sayılı Genelgesi kapsamında İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı olan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımız Sancaktepe Vefa Grubu tarafından ziyaret edilerek, ihtiyaçları karşılandı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu; “ Kaymakamlığımız bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımızın gıda ve temizlik ihtiyaçlarını karşılıyor, market alış verişini yapıyor ve sağlık muayenelerini gerçekleştiriyor.  İlgili kurumlarımızla harekete geçmek için sizlerin bir telefonuna bakıyoruz. Yeter ki #EvdeKal Sancaktepe. Hep birlikte başaracağız” dedi.
Sancaktepe Vefa İletişim Merkezi’ne;
0535 977 56 06
0216 622 25 75
Ayrıca Sancaktepe Belediyesi Çağrı Merkezi
0216 311 11 11 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz
211 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.