Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

admin | 28 Eylül 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu başkanlığında, Resmi/ Özel okul Müdürlerinin katılımıyla geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

24 Eylül Salı günü Özel Okyanus Koleji toplantı salonunda gerçekleşen programa Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Resmi/ Özel okul müdürleri katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda 2018-2019 eğitim öğretim dönemin analizi yapılarak, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.
Yoğun bir gündemle yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz hazır olduklarını belirtti.
Müdür Bağce Özbaş, “ Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm eğitim yöneticilerimizin, okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin özverili ve fedakârca bir çalışma içerisinde olacağına inanıyorum” dedi.
İlçemizin eğitimde her geçen gün yükselen bir ivme yakaladığını belirten Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise, “  İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda millî, manevî ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarırlar. Bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olmak ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Bu noktada en büyük görev siz okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize düşüyor” dedi.
 
Okul İnşaatları Devam Ediyor
2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde ilçemizde tekli eğitime geçilmesi yolunda yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Kaymakam Çakıroğlu, bu kapsamda gerek binası gerekse de teknolojik donanımları ile çağın tüm özelliklerini barındıracak 6 okul inşaatının daha devam ettiğini belirtti.
 
Mobil Okul Timleri Görev Başında
2019-2020 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içi ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alındığını söyleyen Kaymakam Çakıroğlu, “Mobil Okul Timlerimiz okul yönetimleriyle hızlı ve etkili bir iletişim ağı oluşturarak, okul önlerinde ve çevresinde meydana gelebilecek her türlü güvenlik sorununa en seri şekilde müdahale edecek ve sorunu yerinde çözüme kavuşturacaklardır” dedi.
Kaymakam Çakıroğlu’dan Okul Kantinlerinin ve Öğrenci Servislerinin Denetimlerinin Arttırılması Talimatı
Yetkililere özellikle okul kantinlerinin ve öğrenci servislerinin denetimlerinin arttırılması talimatı veren Kaymakam Adnan Çakıroğlu, okul müdürlerine, “Özel ve milli eğitime bağlı okulların kantinlerini sıklıkla denetleyeceğiz. Servis şoförleri sık sık değişiyorsa trafik ekiplerini ve milli eğitim müdürlüklerini arayıp müdahale edin. Okul yönetimi olarak da sizde sabah gelen servis şoförlerine sizde bir göz atın. Servis şoförlerinin kural ihlalleri yapması halinde ilgili birimlere haber verin” dedi.
 
Bağımlıkla Mücadelede Asla Taviz Verilmeyecek
Bağımlıkla mücadelede asla taviz verilmeyeceğinin altını çizen Kaymakam Çakıroğlu, “Öğrencilerimiz zamanlarının büyük çoğunluğunu okullarda ve okul bölgelerinde geçiriyor. Okulların çevresindeki açıkta sigara satanlar var. Onlarla da emniyet ve jandarma üzerinden epeyce mücadele ediyoruz. Bunun içinde okul çevrelerini; o bölgedeki esnafımızı da, insanımızı da üzmeden, rencide etmeden, kontrol altında tutmamız lazım” dedi.
“Çocuklar, bu millet için geleceğimiz için çok çok özel”
Kaymakam ÇAKIROĞLU, toplantıdaki konuşmasında ayrıca, ” Çocuklar bizim için, devletimiz için, bu millet için geleceğimiz için çok çok özel. Uyuşturucu madde kullananların çoğu ailesi ile yaşadığı evde kullanıyor. Bu tür sıkıntılı durumlarda çocuklarımızı okullarda da takip edelim ve aileleriyle irtibata geçelim. Bu konuda okul müdürlerimizin, öğretmenlerimizin tecrübelerinden faydalanmak lazım. Aranızda bulunan birçok okul müdürümüz Mahallelerimizde kurulan Bağımlılıkla Mücadele Birimimizde görev alıyor. Sizlerden Bağımlılıkla Mücadele konusunda etkin rol almanızı ve mahallelerinizdeki çalışmalara katkı vermenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Sıfır Atık’ta Başarımız Yüz ’de 100
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi” kapmasında İlçedeki tüm Kamu Kurumlarında Sıfır Atık Projesinin hayata geçirildiğini belirten Kaymakam Adnan Çakıroğlu,  Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye, yaşanabilir bir dünya bırakılmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesinin önemini vurguladı.
Sıfır Atık Projesini hayatımıza ne kadar uygulayabilirsek kaynaklarımızı o kadar yeniden kazanabilme imkânına sahip oluruz diyen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, İsrafın önlenmesi için tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi ile atıkların doğaya ve insan sağlığına vereceği zararların azaltılmasını amaçlayan, ayrıca geri dönüşüm ve kazanım bilincinin yaygınlaştırılması konusunda kamu personeli, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik farkındalık oluşturulmasının önemine değindi.
Toplantı okul müdürlerinin talep ve önerileri değerlendirilmesiyle sona erdi.281 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.