Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Şehit ve Gazi Yakınları Onuruna Yemek verildi

admin | 28 Eylül 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle  Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri onuruna Sancaktepe Motta tesislerinde yemek programı düzenledi.

Düzenlenen yemek programına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe İlçe Müftüsü Muammer Turan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör ve kamu kurum müdürleri, Şehit Aileleri ve Gaziler katıldı.

Kaymakam Çakıroğlu “ Gaziler Günü, Tüm gazilere kutlu olsun”


Burada yapılan konuşmalarda Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu
 “Bugün, şehitlik niyetiyle giriştiği mücadeleden gazilik onuruyla çıkan kahramanların şan ve şeref günüdür. Gaziler Günü, canlarını bu aziz millete adayan tüm gazilere kutlu olsun.
Şehitlik ve gazilik mertebesi millî ve manevi değerlerimize göre şereflerin en büyüğü, makamların en yücesidir. Hem Hakk’ın hem de halkın nezdinde bu rütbelere erişmek büyük bir mazhariyettir.
Milletimizin düşman karşısında en büyük motivasyon kaynaklarından biri gaza ve gazilik ruhudur. Gazilerimiz vatanımızın birliğini korumak, milletimizin dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş yiğitlik abideleridir.” Şeklinde konuştu.

Başkan Döğücü “ Şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir.”


Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ise konuşmasında
 “ 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanını vermiştir. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak bu günü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız. Vatanımızı bizlere kazandıranlar, bu toprakları vatan yapanlar, bu uğurda şehit ve gazi olanlardır. Şair Mithat Cemal Kuntay bu durumu; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” diyerek en güzel şekilde ifade etmiştir. Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğümüzün korunmasını ve millet­çe namusumuzla, şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize borçluyuz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

213 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.