Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Sarıgazi Cemevi Aşure Lokması dağıttı

admin | 28 Eylül 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Muharrem ayı içinde tutulan Matem Yas-ı Oruçlarının ardından Sarıgazi Cemevi’nde, kazanlarda hazırlanan  aşure lokmaları kaynatıldı ve ikram edilmek üzere Sarıgazi Demokrasi Caddesinde kurulan standa getirildi.

Sarıgazi Cemevi’nin özenle hazırladığı standın üzerine kazanlar, aşure kapları ve kaşıklar da yerleştirildikten sonra aşure lokmasının ikramına başlandı.

Sarıgazi Cemevi’nin hazırladığı Aşure Lokmaları Sancaktepeli vatandaşlara ikram edildi. Stantların önünde uzun kuyruklar oluşturan yüzlerce vatandaş ikram edilen aşure lokmalarını aldı.

Aşure Lokmasının dağıtımına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız, Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır ve Yönetim Kurulu katıldı.
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız aşure lokmasını dağıtmak için bir ara kazanın başına geçtiler ve vatandaşlara lokma dağıtığımı yaptılar.
Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır, Kaymakam Çakıroğlu ve Başkan Yardımcısı Ayyıldız’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Vatandaşlarla hem sohbet eden hem de aşure ikram eden Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, aşure dağıtımının ardından bir açıklama yaptı.
Kerbela olayından alınacak derslerle birlikte, gönüllerimizi Kerbela çölü olmaktan kurtarmak için her zaman kardeşliğe, kenetlenmeye ve muhabbete ihtiyacımız olduğunun altını çizen Kaymakam Çakıroğlu, “Hazreti Hüseyin (R.A.) ile Ehl-i Beyt’in tüm mensuplarını rahmetle yad ediyor, tutulan Muharrem oruçlarının ve ifa edilen ibadetlerin Hakk katında kabul olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır “ Muharrem Ayı’nın tüm canlarımız ile Hoşgörü, Saygı, Sevgi, Birlik ve Beraberlik içinde yaşadık. Tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin Hak katında kabul olmasını dileriz” dedi.
Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız “  Muharrem ayında tutulan oruçları, edilen duaları ve lokmaları Allah kabul etsin. “ şeklinde konuştu.
Haber-Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul


440 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.