Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Osmangazi İlkokulu’ndan örnek proje “ Okul Yunusları ”

admin | 14 Şubat 2020 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe ilçesinin en aktif okullarından biri olan Osmangazi İlkokulu, eğitimde iyi örneklere aday olacak bir proje geliştirdi. Projenin tamamı Osmangazi İlkokulu’na ait. Sadece Sancaktepe İlçesinde veya İstanbul ilinde değil Türkiye genelinde bir ilk proje Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’nda hayata geçti.

Yelekleri ve şapkaları güzel bir görüntü oluşturan Okul Yunusları okullarında göreve heyecanla başladı. Projenin görüntü olsun veya sırf proje olsun diye yapılamadığını bir amacı olduğunu Okul Müdürü Osman Ateşoğlu’nun anlatımıyla ortaya çıkıyor.

İlkokul 4. Sınıf öğrencileri okulda Nöbetçi öğrenci olarak görev alıyor. 4. sınıf öğrencileri sırayla okullarında nöbetçi öğrenci oluyorlar. Gün içerisinde görev alan öğrenciler bundan sonra Okul Yunusları olarak görev alacak. Okul Yunuslarının göreve başlamalarıyla birlikte öğretmenlere gelen şikayet sayısında azalma olduğu ilk bir haftalık çalışma içerisinde görüldüğünü okul yöneticileri belirtiyor.
Bu örnek proje sayesinde, öğrencilerin sorumluluk alma, okul içinde koşmanın, itişmenin bağırmanın, kavga edilmesinin önüne geçildiği gibi, yardımlaşma, paylaşma, öğretmen ve okul yönetimi ile iyi iletişim kurması da amaçlanıyor.

Hayata geçirdiğimiz bu proje ile ilk hafta olumlu sonuçlar aldık diyen, Okul Müdürü Osman Ateşoğlu, “ Öğrencilerimizin de çok hoşuna giden bir projemiz oldu. Öğrencilerimizin sorumluk sahibi olmalarına yardımcı olabilmek, eğitimci olarak eğitime katkı sunabilmek düşüncesiyle geliştirilen bir proje oldu. Nöbet sırasının kendilerine gelmesini bekleyen öğrencilerimizin davranışlarının da değiştiğini, kendilerinden küçük olan öğrenci arkadaşlarını koruyup kolladıkları gördük. Biz amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. “ şeklinde konuştu.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Osmangazi İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul Yunusları İlçe Milli Eğitim Müdürünü karşıladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş “ İlçemiz de böyle güzel bir proje başlatan Osmangazi İlkokulu Müdürü Sayın Osman Ateşoğlu’nu, İdarecilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Okul Yunuslarımız diğer okullarımıza da örnek olur inşallah “ifadelerinde bulundu
Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş Okul Yunuslarına başarılar diledi ve birer kitap hediye etti.
Osmangazi İlkokulu’nu ziyaret eden Hale Bağce Özbaş’a İlçe Şube Müdürü Kamil Alagöz ve Ahmet Caner Şencan eşlik etti.
Origami Sergisinin açılışını yaptı
Osmangazi İlkokulu’nda 1- F sınıfı tarafından düzenlenen Origami Sergisinin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Şube Müdürü Kamil Alagöz , Ahmet Caner Şencan, Okul Müdürü Osman Ateşoğlu ve öğretmenlerin katılı ile yapıldı.
Okul Müdürü Osman Ateşoğlu; “ Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale Bağce Özbaş ve Sayın Şube Müdürümüz Kamil Alagöz’ e okulumuz adına katılımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
Tevfik Erk / İstanbul

 

300 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.