Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Öğrenciler Masal Dünyasına yolculuk etti

admin | 21 Kasım 2019 | Eğitim, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe İbni Sina İlkokulu, öğrencileri masal dünyasında yolculuğa çıkardı. Velileri ile birlikte okula gelen öğrenciler, Anadolu masallarının efsunlu dünyasıyla tanıştı. Okulların bir haftalık tatil döneminde, İbni Sina İlkokulu öğrencileri okullarında masallarla tanıştı.

İbni Sina İlkokulu 18-22 Kasım Ara Tatili başlangıcını öğrencilerine Masal Dinletisi etkinliği ile açtı. İstanbul Masal Okulu Öğretmeni Betül Köse’nin, anlattığı masalları dikkatle dinleyen öğrencilerin keyfine diyecek yoktu.
Müdür Yardımcılarından Halil Sarı ve Volkan Göydağ tarafından düzenlenen etkinlikte, İstanbul Masal Okulu öğretmenlerinden Betül Köse İbni Sina öğrencilerini masal diyarında unutulmaz bir yolculuğa çıkardı. Öğrenci ve velilerini evvel zaman içindeki Anadolu masallarının efsunlu dünyasıyla buluşturan Betül Köse, çocukların hayallerini renkten renge boyarken, düşlerinde sevgiye çıkan bir köprü kurdu.
Müdür Yardımcılarından Halil Sarı etkinlik sonunda velilere yaptığı konuşmasına, “Eğitime ara vermiyoruz, çocuklarımızı hayattan öğrenmeye, yaşamdan beslenmeye gönderiyoruz” diyen Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un sözlerini hatırlatarak başladı ve Ara tatilde öğrenciler için etkinlikler düzenlediklerini, bu haftanın bir tatil değil, eğitimin daha verimli geçmesi için öğrencilere bir nefes olduğunu, öğrencilerin bu haftayı aktivitelerle dolu dolu geçirebileceklerini belirtti.
Etkinlik, veli, öğrenci ve öğretmenlerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
Haber ve Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul502 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.