Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de öğrenciler karnelerini aldı, yarıyıl tatiline çıktı

admin | 27 Ocak 2020 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe’de, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılının 1.Dönemini geride bırakan 85 bin 784 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Sancaktepe Yenidoğan Mahallesinde Türkcell tarafından yapımı tamamlanarak 2019 yılının kasım ayında eğitim öğretime başlayan 28 derslikli Halime Hatun İlkokulunda yarıyıl karne dağıtım töreni düzenlendi.
17 Ocak Cuma günü düzenlenen karne dağıtım törenine; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Ayyıldız, Yüksel Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmeler, Öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
Karne dağıtım töreninde bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, ‘’ Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm eğitim camiası ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum ‘’ dedi.
Sancaktepe ’de 85 bin 784 öğrencinin karnelerini aldığını belirten Sancaktepe Kaymakam Adnan Çakıroğlu ise, öğrencilere yarıyıl tatilinde güzel bir şekilde dinlenmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
Eğitim Yatırımları Devam Ediyor
İlçemizde göreve başladığı ilk günden beri eğitime büyük önem veren ve okul yatırımlarını yakından takip eden Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Yenidoğan bölgesine 78 derslikli modern ve çağın tüm teknolojik imkânına sahip İlkokul, ortaokul ve liseyi içinde barındıran eğitim kompleksini inşa eden Türkcell’e teşekkür ederek; geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için 5 okul inşaatının daha devam ettiğini sözlerine ekledi.
Eğitim İyi İnsan Yetiştirmeye Yarıyorsa Eğitimdir
“Eğitim iyi insan yetiştirmeye yarıyorsa eğitimdir” diyen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “ Araştıran, doğruyu bulan, doğrunun peşinde koşan ve doğru bilgiyi, hakikati bulma noktasında istekli olan gençler yetiştirmemiz lazım. Eğitimin asıl amacı budur. İyi insanı yakalarsak, iyi insanı yetiştirirsek ondan iyi doktor, iyi asker ve iyi vatandaş olur. Onun için hedefimiz öncelikle iyi insan yetiştirmektir. Onun için öğrencilerimizi millî değerleriyle buluşturmamız gerekiyor. ” ifadelerini kullandı.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi şekilde eğitim alması için fedakârca çaba gösteren başta anne ve babalar olmak üzere öğretmenlere de teşekkür eden Kaymakam Çakıroğlu, yarıyıl tatiline giren öğrencilere iyi tatiller diledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Halime Hatun İlkokulu öğrencileri tarafından okunan şiirler ile devam etti.  Minik öğrencilerin günün anlam ve önemini dair yaptığı konuşmalar ile okudukları şiirler izleyenler tarafından coşkuyla alkışlandı. Programın sonunda sınıfları dolaşan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş öğrencilere karnelerini vererek; onların heyecanına ortak oldu.
Karne dağıtım töreni günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.221 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.