Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Muhtarlarına Yönelik Covid-19 Salgını Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

admin | 24 Eylül 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe’de Mahalle Muhtarlarına Yönelik Covid-19 Salgını Bilgilendirme ve filyasyon takip çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.
 Sancaktepe’de; İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ve Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun katılımıyla Mahalle Muhtarlarına Yönelik Covid-19 Salgını Bilgilendirme ve filyasyon takip çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.

16 Eylül Çarşamba günü Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur Savaş, İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Senem Buğdaycı ve Mahalle Muhtarları katıldı.
Sancaktepe’de yürütülen salgınla mücadele çalışmalarının ele alındığı toplantıda Kaymakam Adnan Çakıroğlu, toplantının açılış ve selamla konuşmasını gerçekleştirdi.
Toplantıya katılımlarından dolayı konuklarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Filyasyon çalışmaları ve izolasyon sürecindeki vatandaşlarımızın kontrolü için muhtarların desteğinin çok önemli olduğunu vurguladı.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “ İlçemizde 19 mahallemiz var. Koronovirüsün İlçemizde yayılmasını önlemek için Kaymakamlığımız koordinasyonunda filyasyon ve denetim ekipleri kurduk. Her mahallede 9’ar kişiden olaşan denetim ekipleri kurduk ve her ekibe bir mahallemizi zimmetledik. Bu ekipler izolasyonda olan vatandaşlarımızın, evde olup olmadığınızı kontrol ederek; varsa istek ve taleplerini bizlere iletecek.” Dedi.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “ Devlet ve millet olarak, Covid-19 salgını ile mücadele etmekteyiz. Bu mücadelede başarıya ulaşabilmek için, el ve gönül birliği içerisinde hareket etmemiz gerekiyor. Pozitif vaka ve temaslı durumunda bulunan vatandaşlarımızı izolasyon süresince evlerinde misafir edeceğiz. Vatandaşlarımızdan sabır ve metanetle bu süreyi evlerinde geçirmelerini rica ediyor; en ufak ihtiyaçlarında devletimizin tüm kurumları ile vatandaşın hizmetinde olduğunu belirtmek istiyorum. “ şeklinde konuşmasını tamamladı.
İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ise,  pandemi sürecinde kamu kuruluşlarının iyi bir işbirliği ortaya koyduğunu belirterek bu süreçte herkesin üzerine düşeni yaptığını ifade etti.
Toplantıda konuşma gerçekleştiren ve salgınla mücadelede gıpta ile izlenen bir süreç yaşandığını belirten İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, Devletle millet arasında ilk basamak olan Muhtarların dinamik bir şekilde çalıştığını gözlemlediğini belirterek; toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.
Konuşmalarından ardından toplantı; İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Senem Buğdaycı tarafından, muhtarlara pandemi sürecine ve bu süreçte yürütülen çalışmalara dair yapılan bir sunumla devam etti.  Pandemi sürecinin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Dr. Senem Buğdaycı, “Çok sıkıntı olan bir süreci insanların hiçbirini mağdur etmeden yönetebildik.” diyerek toplumun bilinç ve uyumuyla sürecin daha da başarılı olabileceğini belirtti.
Toplantı, muhtarlarla istişarede bulunulması ile sona erdi.351 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.