Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de “Leyla ile Mecnun” tiyatro severlerle buluştu

admin | 16 Ocak 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Belediyesi’nin kültür sanat çalışmaları devam ediyor. Leyla İle Mecnun adlı tiyatro oyunu Sancaktepeli tiyatro severlerle buluştu.

Eski bir efsane olan Leyla ile Mecnun’un aşklarının konu edildiği oyun, Leylâ ile Mecnun arasında geçer. Tiyatro oyununda birbirine kavuşamayan ve aşkları uğruna ölen iki gencin öyküsü anlatılır.
İskender Pala’nın “Leyla ile Mecnun” kitabından uyarlanmış ve Rejisörlüğünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’un yaptığı tiyatro oyunu ‘’Leyla ile Mecnun’’ Sancaktepeli tiyatro severler ile buluştu.‬
Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe Belediye Meclis Başkan Vekili Av. Ercan Kader, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Başhekim Doç. Dr. Nurettin Yiyit, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Ayyıldız, Av. Ümit Şahin, Yüksel Çelik, Ahmet Yılmaz, Nurettin Buyruk, Sancaktepe Belediye Müdürleri, Muhtarlar, Belediye Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve tiyatro severler katıldı.
Beğeni ile izlenen oyunun sonunda seyirciler, sanatçıları ayakta alkışladı. Seyircilerin arasında oyunu izleyen  Sancaktepe Kaymakamı Çakıroğlu ve Belediye Başkanı Döğücü’de ayakta alkışlayanlar arasındaydı.
Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü Sancaktepelileri, kültür ve sanatla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.
Kaymakam ve Belediye Başkanı tüm oyuncuları sahnede tek tek tebrik ettiler. Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü Leyla rolünü oynayan  Damla Ece Hacat’a, Sancaktepe Kaymakamı Adnan  Çakıroğlu Mecnun rolünü oynayan Muzaffer Saygı’ya tüm oyuncular adına çiçek verdiler ve teşekkür ettiler. Günün anısına topluca çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul

276 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.