Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Koruyucu Aile Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı düzenlendi

admin | 16 Nisan 2019 | Gündem A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Sancaktepe Kaymakamlığı himayesinde Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Sancaktepe Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşti.Toplantıya Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Tahsin Kırtman, Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Alper Aalp, Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sani Gündoğdu, Sancaktepe SYDV Müdürü Ali Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Yıldız, İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilen Komiser İbrahim Özbey, Sancaktepe Belediyesi Sosyal  Yardım İşleri Müdürü Leyla Çakır, Kızılay Sancaktepe Şube Başkanı Hilmi Yazıcı, Yeşilay Sancaktepe Şube Başkanı Dr. Abdullah İnan, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Korucuyu Aile Derneği üyeleri, Koruyucu Aileler ve davetliler katıldı.10 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Koruyucu Aile Modelinin önemine dikkat çekerek; Koruyucu ailenin, öz ailesinin yanında bakımları sağlanamayan ya da kimsesi bulunmayan çocukların bakım ve yetiştirme sorumluluğunu devlet denetiminde kısa süreli ya da uzun süreli olarak alan kişilerdir olduğunu belirtti.
Çocuklarımızın geleceğimiz olduğuna değinen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, sokaklara çıkıldığında gerekli ilgi ve alakayı göremeyen binlerce çocukla karşılaşıldığını, maalesef toplum olarak çocuğun kıymetinin tam olarak bilinmediğini, koruyucu ailelerin bu kıymeti anladığını söyleyerek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Koruyucu aile statüsünde yanınıza aldığınız yavrularınıza hiçbir eksiklik hissettirmeden onları geleceğe hazırlıyorsunuz. Ülkemizin geleceğine, milletimizin geleceğine, her bir çocuğumuza sahip çıkmak suretiyle siz de olumlu anlamda bir taş koyuyorsunuz, o duvarı sağlamlaştırıyorsunuz. Devletimizin geleceğini sağlamlaştırıyorsunuz. Ama hala sahip çıkılması gereken çok sayıda çocuğumuzun olduğunu da hepimiz biliyoruz. İnşallah çocuklarımıza bundan sonra da daha çok sahip çıkacağız. Onları seveceğiz. Onlara aile sıcaklığını, millet sıcaklığını, devletin sıcaklığını her yönüyle hissettireceğiz. Her bir koruyucu ailemizi bir kez daha tebrik ediyor, yapmış oldukları bu hizmetlerden dolayı kendilerine milletimiz adına, devletimiz adına teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.
Kaymakam Çakıroğlu, Koruyucu Ailelerimizin sayısının artmasını dileyerek, konuşmasını tamamladı.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun konuşmasının ardından İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Tahsin Kırtman “Koruyucu Ailelik” konusunda bir sunum gerçekleştirdi ve dinleyicilerin sorularını yanıtladı.
Sunumun ardından Koruyucu Ailelik yapan ve aynı zamanda Koruyucu Aile Dernek Üyesi olan Nesrin Tuğcu, koruyucu aile olma hikâyesini anlattı. Koruyucu Aile Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

250 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.