Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de konuşulan masallar

admin | 22 Şubat 2021 | Duyurular, Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Sancaktepe Okulları A- A+

Her çocuğun rüyasını masallar süsler,  her çocuğun mutlaka masal kahramanı vardır. Bu bütün Dünya çocukları için geçerlidir. Çocuklar bazen o masal kahramanlarının yerinde olur oyunlar oynar. O kahramanlar çocuklara ilham verir. Ülkemizin kültüründe yer alan Anadolu Masalları çocukluğumuzun anılarını süsler. Sancaktepe’de 9 öğretmen bir araya gelerek oluşturdukları MASAL DENİZİM PROJESİ ile masal dünyasına yolculuk başlatıyor.

Bir çocuğun minik kalbinde, masalların kocaman hayal dünyası egemendir. Öyle ki geçmiş ve gelecek arasında güzel bir zaman örgüsünü oluşturur masallar.
Sancaktepe Hüseyin Temizel İlkokulu’nun başlattığı Masal Denizim Projesi’ne katılan tüm okullar proje yürütücüsü olarak bulunuyor.
Bu proje ile Görme Engelli Çocuklar Masal dinleyecek
Masal Denizim Projesi masal kültürünü yaygınlaştırmanın yanında, görme engelli çocuklarımıza masallar seslendirme gibi önemli bir toplum hizmeti hedefi var.

9 Öğretmen bir araya gelerek oluştu
Masal Denizim adlı eTwinning projesini, 9 öğretmen bir araya gelerek oluşturdu. Projeye katılan öğretmenler, kendi kültürümüze ait Anadolu Masallarını ele alıyor ve öğrencilerinin de sürece aktif olarak katılmasını sağlıyor. Projede; pandemi şartlarında uzun süre ekran karşında kalan öğrencilerin hayal dünyalarına sihirli bir giriş yaparak kendilerini keşfetmeleri ve kendi masal kitaplarını yazarak, sayfalarını süsleyerek ve seslendirerek bir ürün ortaya koymaları hedefleniyor. Masal kitabının kapağını tasarlama yarışması da proje sürecini tamamlayan harika bir düşünce.

Öğrenciler Anadolu Masalları ile buluşuyor
Kültürümüzün eşsiz hazinesi olan ve unutulmaya yüz tutmuş Anadolu Masalları ile buluşacak olan öğrenciler, akranlarıyla bir araya gelerek masal yazarlarıyla tanışacak ve masal yazmanın püf noktalarını öğrenerek güzel bir deneyim yaşayacaklar.
Projeye katılan okulların Okul Müdürleri Masal Denizim eTwinning projesi ekibine başarılar diledi.

PROJEYE KATILAN ÖĞRETMENLER
Gurbet SELİMOĞLU – Hüseyin Temizel İlkokulu
Necla KARANFİL – Sancaktepe Safa İlkokulu
Canan Gökçe BUDUR-  Sancaktepe Safa İlkokulu
Mehtap TOPCU- Şakir Demir İlkokulu
Özlem ESMER- Hüseyin Temizel İlkokulu
Gökşin Deniz DURAK BÜLBÜL- 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu
Ezgi DİL- Halime Hatun İlkokulu
Seda DİNÇÇAĞ – Şakir Demir İlkokulu
Seda DİNÇÇAĞ – Şakir Demir İlkokulu

Tevfik Erk / İstanbul

3068 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.