Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Verildi

admin | 23 Haziran 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu tarafından Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 12 gazi ve gazi yakınına ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreninde aziz şehitlerimizin ve ahirete irtihal eden kahraman gazilerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim okundu.
21 Haziran Cuma günü İlçe Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen törene; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Ali Fuat Karaman, Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız, Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Alper Alp İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur Savaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Müftüsü Muammer Turan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sani Gündoğdu, İlçe Tapu Müdür V.Ali Çalıkaya, İlçe Nüfus Müdür V. Yasemin Karaman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Yıldız, İlçe SYDV Müdürü Ali Özdemir, Muhtarlar, gaziler ve aileleri katıldı.
Madalya Tevcih Töreninde kısa bir konuşma gerçekleştiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı ALİ Fuat Karaman, KKTC tarafından hazırlanan ve mücadelenin nişanesi olan Milli Mücadele Madalyalarını takdim için bir araya geldiklerini belirterek; gazilere madalyalarını tevcih etmenin gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Kıbrıs Barış Harekatı’nda gazilerin üstün görev anlayışıyla mücadele ettiğini ve Türkiye Cumhuriyeti adına gurur kaynağı olduğunu belirterek; “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı tevcih edilen gazilerimize vatanımıza yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Siz gazilerimize Allah uzun ömürler nasip etsin. Hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin ve milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, aziz milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir” dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından, 12 gazi ve gazi yakınına Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.
Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih edilen Gazilerimiz;
-Âdem ÇELİKOĞLU
-Kemal ERGÜL
-Lütfü ÇAKIR
-Nurhan KETMEN
-Ramazan AY
-Reis TAN
-Salman ADIGÜZEL
-Süleyman DURSUN
-Ali KEÇİCİ adına Ümit KEÇECİ
-Fevzi ÇİMEN
-İsmail ÖZTOPRAK
-Kasım YILMAZ
 
215 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.