Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Kaymakam Çakıroğlu, okul kantinlerini denetledi

admin | 22 Ekim 2019 | Eğitim, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Kaymakamlığına bağlı Gıda Denetim Ekipleri 2019-2020 Eğitim-Öğretim Döneminin başlamasıyla birlikte, ilçe sınırları içerisinde bulunan okulların kantin, kafeterya ve yemekhanelerine yönelik denetim çalışmalarını arttırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi” genelgesi gereğince yapılan denetimlere katılan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Mustafa Karaşahin İlkokulu’nu ziyaret ederek; okul kantininde incelemelerde bulundu.
14 Ekim Pazartesi günü gerçekleşen denetime Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdür V. Osman Afacan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Miraç Hacıalioğlu,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Şit ve Yalçın Akgün de katıldı.
Öğrencilerin temiz ve sağlıklı beslenmesinin birinci öncelikleri olduğunu belirten Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, “  Bizim en öncelikli olmazsa olmazımız insan sağlığıdır. Bu çerçevede ilçemizde bulunan okul kantinlerinin de önemli olduğunu biliyoruz. Bu sebeple okul kantinlerimizi tek tek denetledik ve denetlemeye devam edeceğiz” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi’ genelgesine de değinen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “ bu genelgeyle öğrenci, kursiyer ve çalışanlara, sağlıklı beslenme ortamları oluşturulması, yeterli ve dengeli beslenmenin teşvik edilmesi ile doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması, güvenilir gıdaya erişim sağlanarak; olabilecek gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıklar ile yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı hastalıkların önlenmesi (obezite, diyabet, kalp damar hastalıkları vb.) amaç edinilmiştir” ifadelerini kullandı.
Kantin denetiminin ardından sınıflara gezen Kaymakam Çakıroğlu, bir süre öğrenciler ile sohbet etti ve onlara başarılar diledi.
 
347 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.