• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,00
 • ALTIN
  %-0,06
 • BIST
  %0,19
SANCAKTEPE’DE İYİ PARTİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ COŞKUN’A BÜYÜK İLGİ

SANCAKTEPE’DE İYİ PARTİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ COŞKUN’A BÜYÜK İLGİ

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimine sayılı günler kala partilerin seçim çalışmaları yoğunluk kazandı. İYİ Parti Milletvekili adayları da saha çalışmalarına hız verdi.

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Ali Coşkun, Sancaktepe Doğanlar Düğün Salonunda lokma verdi. Katılımın yoğun olduğu toplantıya olan ilgi büyük oldu. Salonda yer bulmakta zorlanılan gecede vatandaşların gösterdiği ilgi İYİ Parti yöneticilerinin yüzlerini güldürdü.

İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk ” Ali Coşkun beyin gördüğü ilgi ile ilçemizin İYİ Parti’ye olan ilgisi memnunluk verici ve emeklerimizin boşa gitmediğini gösteriyor. İnşallah 14 Mayıs akşamı Ali Coşkun Bey’i Milletvekili olarak görmüş oluruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Özkan, İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk, ilçe Başkanları, Milletvekili adayları ve davetliler katıldı.

Milletvekili Adayı Ali Coşkun yaptığı konuşmada; ” Değerli misafirler ve sevgili canlar…
Anadolu’nun onlarca köyünden, yüzlerce yerleşim biriminden, bu yerleşim birimleri adına oluşan derneklerden, federasyonlardan, Horasan-İslam inancının Anadolu’daki kadim temsilcisi olan Alevi-Bektaşi inancının merkezleri cem evlerinden, inanç-dede ocaklarından ve Büyük Türk Milletinin balkanlar ve doğu Avrupa da yıllarca sancaktarlığını yapmış, bu gün ata yurtta bir arada yaşamaktan şeref duyduğumuz Rumeli dernekleri ve federasyonlarının temsilcileri ve Kadim kültür varlığı ile bizlere şeref veren Roman dernek ve federasyonlarından toyumuza, lokmamıza katılan bizleri onurlandıran Roman kardeşlerimiz, sevgili canlar …
Cümleten hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” dedi.

Yunus Emre, Hak’tan gönlüne gelen rahmani aşkla, gönlündeki inancı ve yaşamda bulduğu manayı şu muhteşem dizeyle özetlemiştir diye konuşan Ali Coşkun “Elif Hakk’a giden doğru yollarım var.”

Hepimizin bağlı olduğu, hepimizin yüzlerce yıldır ilham aldığı ve manevi doyuma ulaştığı inancımıza atalarımız, “YOL” demiştir. “YOL” ki dört kapı kırk makamı temsil eden ve tamamlandığında Hakla hakikat ile buluşulan noktadır.” diye konuşmasını sürdürdü.

Milletvekili Adayı Ali Coşkun konuşmasının devamında şunları söyledi:

” Pir Hünkâr Hacı Bektaş Veli de buyurmamış mıydı “Eline, diline ve beline sahip ol” diye. Elin E’si dilin D’si belin B’si birleştiğinde ortaya çıkan söz EDEBTİR.

EDEP; Şah-ı Merdan Ali’nin yolunun, şehitler serdarı İmam Hüseyin’in yolunun, On iki İmamlar’ın yolunun, Piri Türkistan Hoca Ahmet Yesevi’nin yolunun ve Horasan Erenleri’nin yolunun ifadesidir.

Bizler dip yurdumuz Horasan’dan Anadolu’ya gelen her biri bu ulu yolun birer kamili olan dedelerden, babalardan, erenlerden irşat olduk.

Bağlanıp ikrar verdiğimiz ocaklarımızda hamdık, piştik, hal olduk. Huy abdesti ile yunup çalışmadan geçinmek yerine rızkımızın peşine gidip ürettik. O yüzden yüce Hünkar ne güzel buyurmuş: “Çalışmadan geçinenler bizden değildir” dedi.

İçinizden bir canım diyen Ali Coşkun;” Tokat Tozanlı’da, Tekelü’de, Gürgen çukuru’nda elinde bir nacakla yurt açan, ocak kuran, Horasan erenlerinden Hubyar Sultan’ın bir yareni, bir torunuyum. Hubyar Sultan ki sekiz yüz köyde, yirmi iki ilde, iki milyona yakın Alevi-Türkmen’e sekiz yüz yıldır manevi ışık olan ocağın kurucusudur. Soyundan gelmekle hep gurur duydum. Derviş dedemden bana kalan miras, kamil insan olmaktır. Edeb ve huy ile tamamlanmak ve Yüce Hakk’ın verdiği ömrü böyle tamamlamak.

Ecdadımdan aileme, ailemden de bana aktarılan hep erenlerin bu ilkeleri oldu. Pirlerin kurdukları yol, ikrar verip bağlandığım yoldur. İkrarım dilimde değil, gönlümde Yüce Hak ile bir sırrımdır. Sırrım ve ikrarım da aslında insana ve insanlığa hizmet etmektir.” sözlerini kullandı.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Ali Coşkun konuşmasının devamında şunları söyledi:

Amacım Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan her bir bireyimize hak ettikleri hizmeti vermek…. Devletimizle milletimizin birliğine, dirliğine ve beraberliğine katkı yapmaktır.

Tarihte olduğu gibi günümüz dünyasında da topluma ve insana hizmet etmenin temel aracı, siyaset kurumudur. Bu toplumsal ve insani hedeflerim sonucunda 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan milletvekili seçimlerinde İyi Parti’den İstanbul Anadolu yakasından milletvekili adayı oldum.

Ben, Ali Coşkun…Sizlerin içerisinden bir can olarak Türk Milletine hizmet hedefiyle çıktığım bu gönül-sevgi yolunda sizlerin desteğini yanımda görmek istiyorum.

Sizlerin adına yüce meclisimizde vekilliğinizi yapmak benim için kutsaldır, ve onurların en onurlusudur.

Sadece ve sadece sizlere ve toplumumuza hizmet için üzerime aldığım bu görevi, kutsal bir mekan, Türk Milletinin karar Toyu olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekiliniz olarak tüm onur ve hassasiyetinizi koruyarak sonuna kadar taşımak tek ilkem olacaktır.

Seçim sonrası İYİ Parti olarak yapacaklarından bahseden Coşkun, başta Rüzgargülü Projesi olmak üzere dikkat çeken projeleri anlattı. Coşkun, Aile Sağlık Merkezlerindeki her türlü sağlık hizmetinin ücretsiz verileceğini vurguladı.

Coşkun’un sözlerinin devamı şöyle oldu:

• “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” düsturuyla inşa edilen devlet geleneğimizin yıpratıldığı günlerden geçiyoruz…
• “Önce millet, önce memleket” diyen; ülkemizdeki her inançtan, her fikirden ve her hayat tarzından insanlarımıza hürmet gösteren bir bakış açısıyla; milletimize mesleğini, hayatını ve ülkesini üzerinde gururla taşıdığı, tökezlediğinde yanında devletinin olduğunu hissettiği; adil, saygılı, nitelikli ve güçlü bir Türkiye vadediyoruz.
• Rüzgargülü Projesi ile okul öncesi, ilk ve ortaokuldaki çocuklara ve lise öğrencisi gençlere ücretsiz kahvaltı ve öğle yemeği hizmeti sunarak gençlerin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlayacağız.
• Aile Sağlık Merkezlerindeki her türlü sağlık hizmetini ücretsiz verdireceğiz. Buradaki hizmetlerden, ilaç ve diğer tedavilerden katkı payı almayacağız. Birinci basamaktan hastanelere sevk edilen hastaların tedavi masraflarının da SGK tarafından ödenmesini ve bu hastalardan katkı payı alınmamasını sağlayacağız.
• Tarım sektöründe kullanılan mazottaki ÖTV yükünü kaldıracağız.
• Tarımsal desteklerde pek çok çiftçimizi dışarıda bırakan Çiftçi Kayıt Sistemi yerine, tarla tapularını ve kira kontratını esas alan geniş kapsamlı Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi’ni kullanacağız.
• Çiftçilerimizin traktör, biçerdöver, tarım makinaları gibi tarımsal üretim araçlarının ve canlı hayvan varlığının hiçbir şekilde haczedilmemesini sağlayacağız.
• 3 yıl boyunca mazotta yüzde 30, gübrede yüzde 25; yem, tohum, ilaç, elektrik ve sulama içinse yüzde 20 destek vereceğiz.
• Tarımda indirimli elektrik tarifesi uygulayacağız.
• Esnafımızın salgın sürecinde kullandığı kredilerin faizleri ile BAĞ-KUR ve vergi borçlarının faizlerini sileceğiz.
• Esnafımızın emekli olabilmesi için en son 2000-2008 arası için uygulanan geriye doğru borçlanma hakkını ,ticari sicil kayıtlarına ve esnaf odalarına bağlı kalınan süreleri göz önünde bulundurarak esnafımıza tanıyacağız.
• Bugün ülkemizde sevginin yerine nefret, saygının yerine öfke ekiliyor. Millî birliğimiz ve beraberliğimiz günbegün zayıflatılıyor. İnsanlarımız günbegün ayrıştırılıyor, kutuplaştırılıyor. Tarihimizin, kültürümüzün ve kadim devlet anlayışımızın aksine saygının kalmadığı, empatinin olmadığı ve makulün kaybolduğu bir ülkede yaşamaya çalışıyoruz. İşte bu yüzden İYİ Parti olarak biz, milletimizin özünde var olan değerleri yeniden yaşatmanın sözünü veriyoruz.
• Enflasyonla mücadelenin bir numaralı unsuru olarak fiyat istikrarı odaklı para politikasını ve Merkez Bankası bağımsızlığını güçlü bir taahhüt ve iletişimle hayata geçireceğiz.
• Enflasyonu iki yıl içinde tek haneli, düşük bir düzeye indireceğiz.
• Ortalama büyüme hızının yüzde 5’in üzerinde gerçekleşmesini sağlayacağız.
• Beş yılın sonunda dolar cinsinden kişi başına millî gelirimizi iki katına çıkaracağız.

Çok ana hatlarıyla paylaşmaya çalıştığım bu temel politikalarımız çerçevesinde bu topraklarda insan merkezli birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu, güvenli ve refah içerisinde yaşamamız için bizlerin sizlere taahhüdü, sizlere verdiğimiz sözümüzdür.
Sözlerimi burada tamamlarken bu akşam lokmamıza İstanbul Anadolu yakasındaki farklı ilçelerden, semtlerden, mahallelerden teşrif ederek bizi onurlandıran siz değerli misafirlerimizi tekrar muhabbetle selamlıyor, Sizlerden bir can olarak İyi Parti Milletvekilliği adaylığı sürecime verdiğiniz destek ve ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum.

TEVFİK ERK / İSTANBUL

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM