Hoşgeldiniz  

Sancaktepe`de işadamlarına teşekkür günü

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi `nin yapımına destek veren hayırsever iş adamlarına düzenlenen törenle plaketleri verildi.

05 Haziran 2011 Pazar 05:56

Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan’ın, örnek gösterilecek bir girişimle başlattığı çalışma sayesinde , Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in destekleriyle ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile oluşturulan İstanbul’un en modern Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinden biri olarak gösterilen Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne katkıda bulunan iş adamları ödüllendirildi. Sancaktepe Kaymakamlığınca hazırlanan plaketler , Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi dinlenme salonunda düzenlenen kokteylde verildi.

Düzenlenen törene Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Anadolu yakası Kaymakam ve Belediye Başkanları katıldı.

Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan konuşmasında Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı merkezi’ne iki kat ilavesi daha yapılacağını söyledi. Ayrıca,hizmete girdiği 14 Mart 2011 tarihinden bu yana 41 ünitesi ile 12.000 hastaya hizmet verildiğini belirtti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı konuşmada “ Sancaktepe ilçesi yeni bir ilçe olmasına rağmen her geçen gün yeni hizmetler sunan bir ilçe olarak yoluna devam ediyor. Bu güzel hizmetler içinde değerli Kaymakamımız, kıymetli belediye başkanımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüz gönül gönüle vermişler bir hayırsever projesi çıkarmışlar. Devletin imkanları ,yerel imkanlar ile hayırseverlerin imkanları buluşturulmuş ve buluşmada güzel bir eser ortaya çıkmış 41 kere maşallah .”dedi.

Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış “ Böyle anlamlı bir törende bulunmaktan dolayı mutluyum. Ülkemizde diş fırçası kullanımı Avrupa ülkelerinin çok altında. Çok yakında tüm okullarımızda ağız ve diş sağlığı çalışmaları da yapılacaktır. “dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından, Sancaktepe Kaymakamlığınca hazırlanan teşekkür plaketleri ; başta Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem olmak üzere, katkıda bulunan hayır sever iş adamlarına, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından verildi.

Tevfik Erk / Sancaktepe

211 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.