Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Herşeyiyle Yenilenen Bir Okul

admin | 06 Haziran 2020 | Eğitim, Genel, Gündem A- A+

2015- 2016 Eğitim Öğretim yılında faaliyete başlayan Sultan II. Abdulhamid Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılında yeni yapılan binasına taşındı.  2020-2021 eğitim öğretim yılı itibariyle kız Anadolu imam hatip lisesine dönüşen ve adı Sultan II. Abdulhamid Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değişen okula; önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibariyle sadece kız öğrenciler alınacaktır.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarında akıllı tahta ve kablosuz internet imkanı bulunan 21 derslikli okul da; Z Kütüphane, Robotik Kodlama Atölyesi, Konferans Salonu, Fen Laboratuvarı, Spor Salonu, Etüt Salonu, Kantin ve Rehberlik Servisi bulunmaktadır.
Bünyesinde imam hatip ortaokulu da bulunduran okulda; diğer ortaokullarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, İngilizce vb. dersler eksiksiz verilmekte, lise kademesinde ise öğrenciler üniversite sınavında sorumlu oldukları müfredatı diğer Anadolu liseleriyle eşit olarak görmektedir.

Okula Ekim ayında atanan ve okulda bir çok alanda dönüşüme imza atan
Okul Müdürü Şahin Yıldırım : “Okulumuz 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibariyle Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine dönüştü. Okulumuza önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren artık sadece kız öğrenci alacağız. Milli ve manevi değerlerle donatılmış, dinini, devletini ve milletini her şeyden aziz bilen; geçmişinden aldığı güçle geleceğini inşa eden bir gençlik için çalışıyoruz. Yeni binamızda tüm fiziki imkanlarımız ve kaliteli öğretmen kadromuzla yeni öğrencilerimizi heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Genç ve dinamik öğretmen kadrosuna sahip olan okulda derslerin yanı sıra;
*Alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenmekte,
*Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılım sağlanmakta,
*Başvurulan ulusal ve uluslararası projelerle öğrencilerin gelişimine katkı sağlanmakta,
*Her yıl destekleme ve yetiştirme kursları açılmakta,
*Tüm sınıf seviyelerinde düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır.
Ayrıca tüm öğrenciler Kuran-ı Kerim, Arapça, Hadis ve Siyer dersleriyle daha donanımlı bireyler olarak hayata hazırlanmakta.
Ortaokula kayıtların alınmaya başlandığı okulda, ortaokula kaydolmak isteyen öğrenciler velileri ile birlikte kimliklerini ve karne fotokopilerini de getirerek kontenjanlar dahilinde kayıt için okula başvurabilmektedir.


Telefon: 0216 561 40 75

İnstagram : sultanikinciabdulhamidaihl
 Facebook : Abdulhamid Aihl
 Twitter : SultanAihl
HABER: TEVFİK ERK/İSTANBUL
1938 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.