• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,35
 • ALTIN
  %-0,06
 • BIST
  %0,76
Sancaktepe’de “En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Eğitim Programı Gerçekleştirildi

Sancaktepe’de “En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Eğitim Programı Gerçekleştirildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın katılımı ile Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından “En İyi Narkotik Polisi Anne” programı düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendi, Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, ilçe protokolü ile çok sayıda anne ve anne adayı katıldı.

Uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla yürütülen “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinin anlatıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından proje tanıtımına ilişkin sunum ve KADES uygulamasının tanıtıldığı programda; Vali Yerlikaya, Kaymakam Karakaya ve Belediye Başkanı Döğücü katılımcılara hitaben birer konuşma gerçekleştirdiler.

“İstanbul’da Bu Yılın İlk 11 Ayında Gelen İhbar Sayısı 48 Bine Düştü”

Vali Yerlikaya konuşmasında, “Bugün, uyuşturucu ile mücadele için bir araya geldik. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile topyekün bir mücadele içinde olmamız gerekiyor. “Bilinçli birey, anne, baba, toplum nasıl oluruz ve uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirmeyi nasıl sağlayabiliriz” bunları konuşacağız.

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda 81 ilimizde uyuşturucu ve madde bağımlılığının önlenmesi için çok büyük gayret gösteriliyor. Bu konuda en büyük desteğimiz sizlerin duyarlığı. 112 Acil Çağrı Merkezi ve Uyuma Aplikasyonu aracılığı ile ihbarlar alıyoruz.

Değerli anneler, ihbar, müzevirlik değil, gençlerimize sahip çıkmaktır. Uyuma Aplikasyonunu kullandığınız zaman hiçbir şekilde isminiz bilinmiyor. Bu aplikasyon ilk defa İstanbul’da başlatılan bir uygulama. Narkotik Suçlarla Mücadele Şubemiz gelen tüm ihbarları aynı ciddiyetle işliyor.

İstanbul’umuzun cezaevlerinde şu an 9 bin 787 uyuşturucu suçlarından tutuklu ve hükümlü var. Kullanıcı, satıcı ve bunların büyük organizatörleri ile ilgili 7 gün 24 saat ışığımız sönmeden, cesaretimiz ve kararlığımızda hiçbir eksilme olmadan çalışıyoruz.

2018 yılında İstanbul’da 121 bin narkotik ihbarda bulunulmuştu. 2021 yılında gelen ihbar sayısı 69 binken bu yıl bu rakam 48 bine düştü. Yakalanan madde miktarı ve şüpheli sayısı artarken, ihbarlardaki azalma bizlere, kararlı ve etkin mücadelemizin başarısını gösteriyor. Bu mücadelede bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Desteğiniz geleceğimiz ve gençlerimizi tehdit eden uyuşturucuyla mücadele konusunda çok önemli. Bu desteği sürdürün ve bizleri yalnız bırakmayın.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Karakaya konuşmasında, “Maalesef ki çağımızın getirdiği sorunlardan bir tanesi de uyuşturucu madde bağımlılığıdır. Bu, başta gençlerimizi olmak üzere bütün toplumumuzu tehdit ediyor. Ülkemiz, sadece şehirleri değil, nesilleri de tehdit eden uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla büyük bir mücadele içinde.

Bunların içinden en önemlisi de bu proje. Sayın Valimiz İstanbul gibi koskoca bir metropolde bu konuda liderlik yaparak en iyi şekilde bu projelerin hayata geçilmesini sağlıyor. Bu proje kapsamında ilçemizde 15 binin üzerinde anneye ulaştık. İnşallah bu sayıyı daha da artıracağız.” dedi.

Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ise “Anneler olarak bizler çocuklarımızın her yaptığını biliriz. Çocuklarımızın bu illetlere düştüğünü hissederiz ama kondurmak istemeyiz. En iyi narkotik polisi hakikaten annelerdir. Evlatlarımızın bir bakışından, yürüyüşünden anlarız. Bu çalışma için İçişleri Bakanlığımıza, sayın Valiliğimize gönülden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından program sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM