• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %-1,86
Sancaktepe’de Eğitim Denetim ve Rehberlik Komisyon toplantısı yapıldı

Sancaktepe’de Eğitim Denetim ve Rehberlik Komisyon toplantısı yapıldı

Sancaktepe ilçesinde Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Eğitim Denetleme ve Rehberlik Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.
Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sevgi Yılmaz ve komisyon üyeleri katıldı.
İlçe okul öncesi Eğitim Denetim ve Rehberlik Komisyonunun toplantısında İlçe de okul öncesi eğitimi yaygınlaştırma faaliyetleri değerlendirildi. Temel Eğitimde 10 Bin okul projesi çalışmaları hakkında bilgi verildi.

10 Bin Okul Projesi
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün projesi ile eğitime erişim oranlarının artırılması, fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje ile tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacıyla erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, beş yaş grubunda okullaşma oranının %100’e ulaştırılması hedefleniyor.

Komisyon toplantısının ardından Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Milli Eğitim İlçe Müdürü Hale Bağce Özbaş ile birlikte Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sınıflarını gezdiler. Kaymakam Karkaya, Okul Müdürü Sevgi Yılmaz’dan okul hakkında bilgi aldı. Sınıfları gezen Kaymakam Ahmet Karakaya, anasınıfı öğrencileri ile sohbet etti onlarla oyunlar oynadı, yeme içme sınıfındaki öğrencilerin çalışmalarını izledi. Moda Tasarım bölümünde ki öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakam Ahmet Karakaya, Güzellik atölyesi sınıfındaki öğrenciler ile Kuaför bölümünün öğrencileriyle samimi sohbetlerde bulundu.
Kaymakam Ahmet Karakaya, Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ki sınıfları gezmesinin ardından Okul Müdürü Sevgi Yılmaz ve öğretmenlere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Haber : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM