Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de “Dürüst Manav” projesi beğeni topluyor

admin | 25 Aralık 2019 | Eğitim, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe ilçesinde bulunan Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu ilginç olduğu kadar güzel ve anlamlı bir projeyi okullarında hayata geçirdi.
İki yıldır okulda düzenli olarak sürdürülen uygulamanın adı Dürüst Manav projesi.  “Başkası görmese de bir gören vardır.” bilinciyle harama el uzatmamayı, dürüst nesiller yetiştirmeyi amaçlamakta olan proje okulda öğrencilerin büyük beğenisini topluyor.
Manav da satılan meyveleri alan öğrenciler, meyvenin ücretini kutuya atıyor. Manavın başında satış yapan kimse yok. Kaç lira attın diyende yok. Bu uygulamayla  ürünleri kendileri alıp ücretini kutuya kendisi atmaktalar. Her Cuma günü “Dürüst Manav” sayesinde öğrenciler aynı zamanda sağlıklı beslenmektedirler.
Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Zeynep Kalender konu hakkında “ Dürüst Manav projesinin bir de gözükmeyen yanı var. Bu proje sayesinde elde edilen gelir Afrika’daki katarakt hastası insanların ameliyatı için kullanılmakta. Şimdiye kadar 15 kişinin katarakt ameliyatı yapılarak bu kişilerin sağlığına kavuşmalarına vesile olmuşlardır.” Dedi.

Tevfik Erk / İstanbul


259 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.