Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı

admin | 07 Ağustos 2020 | Genel, Gündem, Manşet, Sağlık A- A+

İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda, COVID 19 tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Sancaktepe’de de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile eş zamanlı olarak denetimler yapıldı.

Son günlerde vaka sayısınında artışa geçen covid-19 virüs salgınında tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı  Genelgesi doğrultusunda, Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından oluşturulan denetim ekiplerince; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları denetleniyor.

COVID 19 tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Sancaktepe’de de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile eş zamanlı olarak yapılan denetimlere ; Sancaktepe Kaymakam Vekili Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Buyruk, Av. Ümit Şahin ve Ahmet Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Veli Şengül , İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Miraç Hacıalioğlu, Zabıta Müdürü Şahin İnce ve denetim ekipleri katıldı.

6 ağustos Perşembe günü tüm Sancaktepe’de yapılan denetimler kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra her bir iş kolu için belirlenen kural ve tedbirler, ekipler tarafından kontrol edildi. Denetim gerçekleştiren ekipler, her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşturuldu.

Sancaktepe İlçesinde tam zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlere katılan Sancaktepe Kaymakam Vekili Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş; vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda tedbirli olmaya davet etti.

Sancaktepe Rings AVM de yapılan denetimlere katılan Sancaktepe Kaymakam Vekili Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, maskesini nizami şekilde takmayanlar ve sosyal mesafe kuralına uymayanları uyarırken; esnaf ve vatandaşlarımızla maske, sosyal mesafe, hijyen ve alınan tedbirler konusunda sohbet ederek, konunun hayati önemini vurguladı. Kaymakam Vekili Ertaş, aynı zamanda Sancaktepe halkına hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Sancaktepe’de denetim ekiplerince, koronavirüs (covid-19) önlemlerini ilişkin, işletmeler tedbirli olunması hususunda bilgilendirildi.


4910 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.