• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,36
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,76
Sancaktepe’de CHP’nin Birleştirici Gücü Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Sancaktepe’de CHP’nin Birleştirici Gücü Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Gazi Karakurt, CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda aday adaylığı açıklaması yaptı. Sancaktepe’nin birleştirici gücü sloganı ile yola çıkan Dr. Gazi Karakurt’un Aday Adaylık açıklamasına gösterilen ilgi yüzünden izdiham yaşandı. Birçok partili ilçe başkanlığı dışında aday adaylığı açıklamasını dinlemek zorunda kaldı.

İlçe Başkanlığına gelen Dr. Gazi Karakurt ilk önce İlçe Başkanı Muharrem Aydın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Daha sonra İlçe Başkanı Muharrem Aydın ile birlikte salona geçen Dr. Gazi Karakurt Hak Hukuk Adalet sloganları ve alkışlar arasında karşılandı.

Dr. Gazi Karakurt’un Aday Adaylığı açıklamasında İlçe Başkanı Muharrem Aydın, İlçe Sekreteri Nazmiye Demir, Kadın Kolları Başkanı Nesime Sağlam ve Gençlik Kolları Başkanı Murat Akcan hazır bulundu.

İlçe Başkanı Muharrem Aydın ” Bu gün burada bu ilginizi gördüğümden dolayı mutluyum. Umudumuzu kaybetmeden bu coşku ile 2024 yerel seçimlere hazırlanmalıyız. Belediye Başkan Aday Adaylarımız belli olmaya başladı. Bu gün Aday Adaylığını açıklayan Dr. Gazi Karakurt’a başarılar diliyorum” Şeklinde konuştu.

Dr. Gazi Karakurt konuşmasına teşekkür ederek başladı

“Bu gün şahsıma bana ve partimize kıymet verip zaman ayırarak buraya geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve kucak dolusu sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Hepiniz hoş geldiniz! Sefalar getirdiniz!” diye konuşmasına başlayan CHP Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Gazi Karakurt konuşmasında bazı başlıkların altını çizdi.

Dr. Gazi Karakurt ” Bildiğiniz üzere yakın geçmişte ülkemiz adına önemli bir seçim dönemi geçirdik. Başkanlık sistemi ve parlamenter sistem arasında bir tercih yapacağımız bir seçim stratejisini tam olarak hayata geçiremediğimiz; bu stratejik planı insanlarımıza doğru bir anlatım fırsatı bulamadığımız; onun yerine tüm kamu ve medya gücü kullanılarak iki lider arasında geçen bir yarışmış gibi algılatılmak istenen ve yenilgimizle sonuçlanan bir seçimi daha geride bıraktık.

Bu algıyı yaratmak isteyen ve devletin tüm gücünü kullanarak sistem tartışmasının yapılmasına engel olanlar seçimi kazandı.

Milletvekili listelerimizin yanlışlığının yanı sıra ittifak ortaklarımızın bence eksik olan mücadelesi; Anadolu’da örgütlenme eksikliğimiz, halkla söylemde ve siyasette bütünleşmek yerine; sağcılaşarak sol-sosyal demokrat iktidar yaratma çelişkisi benim altını çizmek istediğim yanlışlarımızdan bazıları idi. Ancak bu yapılan hataların tamamının bedelinin bir kişinin yani Genel Başkanımızın üzerine yıkılması ise tam anlamıyla bir vefasızlık örneğidir. Kabul edilemez” dedi.

Dr. Gazi Karakurt şu sonuca varıyoruz Elele tutmalı; ellerimizi birleştirmeli; kenetlenmeliyiz

Karakurt ” 25.5 Milyon olmak yetmiyor. 30 Milyon, 40 Milyon, 50 Milyon seçmen-yurttaş bir arada olmalıyız. Tüm halk kitleleri parti ayırmaksızın bir arada olmalıyız. Birleşmeliyiz.

Siyasal mücadele içinde olan bizler halkın taleplerini doğru belirlemeli onlara ulaşacak söylem ve eylem birlikteliğini ortaya koymalıyız. Parti içi tartışmalardan, liderlik tartışmalarından uzak, politik kadrolar kurmalı ve bu kadrolarımızla AKP’den uzaklaşmaya çalışan bu halk kitlelerinin ellerinden tutmalıyız. Elele tutmalı; ellerimizi birleştirmeli; kenetlenmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Dr. Gazi Karakurt konuşmasında parti içi mesaj verirken Tüm partililere Zeytin Dalı uzatıyorum dedi.

” Bayrak değişimi yapamadığınız durumlarda aynı kişi, kadro ve yüzlerle siyaset yapma arzunuz toplum ve parti içi çevrelerde rahatsızlık yaratır. Bu alışkanlıklarımızdan hızla vazgeçmeliyiz. Yerelde ve genelde, siyasi aktörlerimiz bu bayrak yarışının önünü açmalıdır. Hep ben diyerek siyaset yapma tarzından ” Bizim arkadaşlara, gençlere görevi devretmeyi düşünüyorum” büyüklük ve anlayışına geçmeliyiz.

Parti içi seçimi kazanan ekipler, seçimi kaybeden kadroları partiden uzaklaştırmayı, ötekileştirmeyi değil onlarla birlikte sokakta siyaset yapmayı bilmelidir. Bu bir parti içi yarıştır ve barışçı bir yaklaşımla yapılmalıdır. Bu sebeple; Barışmalıyız.

Bu düşünce ile her birinize barışın simgesi olan birer zeytin dalı uzatıyorum. İl ve ilçe kongrelerimizde yeni göreve gelen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyor yerel seçim sürecinde üzerinizde büyük sorumluluk olduğunu ifade etmek istiyorum. Hızla bir araya gelerek asıl hedefimiz olan halktan yana, halkçı yerel iktidarı Sancaktepe’de ilk kez ve İstanbul’da yeniden kuracak sürece odaklanmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

Dr. Gazi Karakurt Gösterilen yoğun ilgi karşısında zaman zaman duygulu anlar yaşadı.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Dr. Gazi Karakurt, kendini tanıttı. Niçin siyasete devam ettiğini anlatırken kızı ile ilgili yaşadığı not salonda duygu dolu anlar yaşattı.

Karakurt ” Bu süreci ilk duyduğunda ağlayarak odasına çıkan ” Yine mi eve hiç gelmeyeceksin, partiye gideceksin” diyen Kızım, Karaca’m sadece sen değil bütün çocuklar güzel yaşasın diye uğraştığımız bu mücadelede sana fedakarlık düştü. Ama baban çok çalışsa da her istediğinde yanında olmak için çok çaba gösterecek. Yanında olamayacağım anların için şimdiden özür diliyorum. Sen güçlü bir kızsın; Fedakarlığın için teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasında projelerinden de bahseden CHP Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Gazi Karakurt son olarak partililere seslendi.

Dr. Gazi Karakurt ” Çok Kıymetli Partililerimiz; Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu günlerde ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin ışığında, Altıok’un ilkelerini özümsemiş, sosyal demokrasiden yana, halktan yana duruşu ve tavrı net olan bir Cumhuriyet Halk Partili olarak karşınızdayım.

Geldiğimiz süreçte ise son seçimde yaşanan umut kırılmasının önüne geçmek halk kitlelerinin yeniden umut etmesini sağlama, yaşanan ekonomik darboğazın etkilerini hafifletecek halkçı, dayanışmacı, paylaşımcı ve katılımcı bir yerel yönetime taşımak adına partimizin yerel seçimlerdeki belediye başkan adayı olma talebiyle karşınıza çıkmış bulunuyorum” dedi.

Dr. Gazi Karakurt’un CHP Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı açıklamasına, CHP Sancaktepe’den Belediye Başkan Aday adayı olmayı düşünen adaylar, eski ve yeni meclis üyeleri, milletvekili adayları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, partililer ve Dr. Gazi Karakurt’un tıp dünyasından meslektaşları katıldı.

HABER VE FOTOĞRAFLAR : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM