Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı düzenlendi

admin | 25 Mart 2019 | Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl Dönümü dolayısı ile düzenlenen program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Şehit Ömer Halis DEMİR Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anma programına; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur Savaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sani Gündoğdu, İlçe Müftüsü Muammer Turan,Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Yıldız, Sancaktepe SHM Müdürü Alper Alp, Sancaktepe SYDV Müdürü Ali Özdemir, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

18 Mart Pazartesi günü gerçekleşen programda günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, ”Bugün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferimizin 104. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyor; Çanakkale destanının bütün kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve tazimle yâd ediyoruz” dedi. Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin, tarih boyunca hürriyet ve istiklâlini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda büyük mücadeleler veren, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin kahramanlık destanlarından biri olarak şanlı tarihimizdeki yerini aldığı vurgulayan Kaymakam Çakıroğlu, “Çanakkale Zaferi; vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu hepimize gösterdiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaymakam Çakıroğlu, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımızı, bugün milletin bekası ve esenliği uğruna eğitim uçuşu yaparken askeri Helikopterin düşmesi sonucu canlarını feda eden aralarında Kaymakamlık personellerimizden Gizem Özcan’ın eşi Yzb. Semih Özcan’ın da bulunduğu 4 Kahraman Askerimize, bu mukaddes vatan topraklarını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program; öğrenciler tarafından hazırlanan şiir sunumu ve şehitler oratoryosu’nun gösterimi ile sona erdi. 

222 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.