Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de “Birlikte İzliyoruz” Adlı Veli Katılımı Etkinliği Düzenlendi

admin | 25 Aralık 2019 | Eğitim, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul ile veli işbirliğinin güzel bir örneği sergilendi. Okulda gerçekleştirilen Birlikte İzliyoruz adlı velilerinde katıldığı bir etkinlik düzenledi.

17 Aralık Çarşamba günü okulunun konferans salonunda 9/D Sınıfı öğrenci ve velileri Sınıf Rehber Öğretmeni eşliğinde Rehberlik Servisi’nce önerilen Wonder (Mucize) isimli filmi birlikte izlediler. Farklı gelişim gösteren bir çocuğun hayatının anlatıldığı, “Bireysel Farklılıklara Saygı” temalı film Sınıf Rehber Öğretmeni Aynur Yavuz’ un hazırladığı patlamış mısırlar eşliğinde izlendi.
Öğrenci velilerinin çoğunun katıldığı bu etkinlik sayesinde çocuğuyla daha önce sinemaya gitme fırsatı bulamayan, çocuğuyla zaman geçirmeye fırsat bulamayan veliler verimli saatler geçirdi. Film gösterimi ardından sınıfa geçen veliler Okul Müdürü, İlgili Sınıf Müdür Yardımcısı, Okul Rehber Öğretmeni ve Sınıf Rehber Öğretmeni ile sınıfta buluştu.
Söyleşi esnasında velilerin teşekkür amaçlı getirdiği ikramlar, Türk gelenek göreneklerinin ve kültürümüzün en önemli ögelerinden olan misafirperverliğin çocuklara aşılanması açısından güzel bir örnek teşkil etmiş oldu. Söyleşide söz alan Okul Müdürü Sevgi Yılmaz Güneş, velilere özel olarak teşekkür ederek, okul aile işbirliğinin kıymetini tekrar hatırlattı. Ayrıca bu etkinliklerin devam edeceği bilgisini verdi. Veliler de etkinlik ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler. Öğrencilerin aileleri ile aynı sınıfta paylaşımda bulunmalarının heyecanı etkinlikte en göze çarpan anılardan oldu.
Okul Müdürü Sevgi Yılmaz Güneş “Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak düzenlediğimiz ‘Benim Sınıfım’ Projesinde ilk etkinliğe sunmuş olduğu katkılardan dolayı Sınıf Rehber Öğretmenimiz Aynur Yavuz’ a teşekkür ederim.” Dedi. Etkinlik ikramların yapılması ile son buldu.
Tevfik Erk / İstanbul

283 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.