Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de bayat ekmekten taze lezzetler yarışması yapıldı

admin | 19 Aralık 2019 | Eğitim, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE-  Sancaktepe Sarıgazi Peyami Safa ilkokulunda  Yerli Malı Haftası ile ilgili bir program düzenlendi.  Bayat Ekmekten Taze Lezzetler adlı  program okulun konferans salonunda gerçekleşti.
Ekmek israfına dikkat çekilen program da okulun velileri arasında düzenlediği “Bayat Ekmekten, Taze Lezzetler” adlı yarışma programına başvuran ilk 15 veli arasında bayat ekmekleri yeniden değerlendirme yarışması düzenledi.
Programa ilçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit, Okul Müdürü Fuat Ercan, okulun öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.


Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş
 yaptığı konuşmada ekmek israfını konu alan bu yarışmanın önemine değindi. Atıkları değerlendirme konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı “Sıfır Atık” projesini hatırlattı. Sıfır Atık projesinin Sancaktepe’de ve Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu’nda da başarılı bir şekilde uygulandığını ifade etti.


İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şit
, yaptığı konuşmada : son zamanlarda sosyal medyada serpme kahvaltılar dolayısı ile büyük israf olduğu eleştirilerinin yoğunlaştığı düşünülürse, yerli malı haftası dolayısı ile “ Bayat Ekmekten Taze Lezzetler” adıyla yapılan bu yarışmayı çok önemli ve kayda değer buluyorum. İnancımızda da israf yasaklanmıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) Yiyiniz, içiniz ama israf etmeyiniz diyerek israftan kaçınmamızı istemiştir, dedi.
Veliler arasında yapılan Bayat Ekmekleri Değerlendirme Yarışmasının Jüri üyeliği Okul Aile Birliği Başkanı ile öğretmenlerden oluştu.
Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda  ‘Kıbrıs Tatlısı’ ile Mualla Gönez  1. olurken, ‘Mantı ‘ ile Emine Öztürk 2. ve Çikolatalı Cheesecake ile Kadriye Bayrak ise 3. Oldu.
Yarışmada dereceye giren velilere ödülleri  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Şube Müdürü Murat Şit ve Okul Müdürü Fuat Ercan tarafından verilmesinin ardından program sona erdi.Tevfik Erk / İstanbul

275 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.