Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Annemin Masal Günü etkinliği sanal olarak gerçekleştirildi

admin | 06 Haziran 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Sancaktepe Okulları A- A+

İstanbul -Sancaktepe 60.Yıl Sarıgazi İlkokulu, 1-D sınıf Öğretmeni Derya Akel’in öncülüğünde Annemin Masal Günü eTwinning projesi  başarıyla gerçekleştirildi.

60. Yıl İlkokulu 1-D Sınıfı öğretmeni  Derya Akel,  Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu pandemi sürecinde öğrencilerin okuldan uzak kaldığı bugünlerde “Eğitimin Tatil olmadığını Uzaktan eğitim” olduğu vurgusunu öğrencilere aktarmak, bu süreçte öğrencilerin  gelişimini sağlamak ve bu süreci etkili kılmak amacıyla Annemin Masal Günü eTwinning projesini  başarıyla yürüttüklerini söyledi.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan  Sınıf Öğretmeni Derya Akel “e-Twinning projeleri; Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanımıyla gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’daki ortak okulların birbirleri ile iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeleri geliştirmek kısacası okullar arası işbirliğini teşvik etmek için önemli bir topluluk” dedi.
Annemin Masal Günü eTwinning  projesinde 10 Türk okulundan 102 öğrenci  işbirliği içerisinde Annelerinden dinledikleri Anadolu Masalları etkinliklerini keyifle uyguladılar. Yapılan çalışmalardan oluşan resimlerini Annemin Masal Günü Projesi Sanal Sergisinde sergilediler.
Sergide çalışmalarını gören öğrenciler mutluluklarını dile getirdiler. Proje sayesinde birçok Anadolu Masalı öğrenen öğrenciler hayal dünyalarını geliştirdiler ve masalları dilden dile aktarma adına bir adım atmış oldular.
Haber : Tevfik Erk / İstanbul
1617 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.