Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Ahilik Haftası kutlandı

admin | 22 Ekim 2019 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe’de Ahilik Haftası düzenlenen programla kutlandı. Sancaktepe İlçe Milli Eğitim’in Ahilik Haftası programı Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Sancaktepe ilçesinde Ahilik Haftası nedeniyle düzenlenen program görülmeye değerdi.  Okulun Öğretmeni Nilgün Yıldız tarafından hazırlanan öğrenciler heyecanlıydı, çok güzel bir şekilde hazırladıkları programı okulunun toplantı salonunda sahnelediler. Yazılı metin olmadan, büyükleri kıskandıran çocuklar sahnede geleceğin teminatı biziz der gibiydi.  Sahne de görev alan okulun 3. Sınıf öğrencilerinin üstün performansını  gören davetliler öğrencileri ayakta alkışladı.
Programa Sancaktepe İlçe Şube Müdürü Murat Şit, Sancaktepe Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Mustafa Kocagöz ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yayla, Okul Müdürü Fevzi Şıla, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın sunuculuğunu da Ada Yıldız adlı öğrenci yaptı. Dekor olarak çok iyi hazırlanmış sahnede öğrenciler ahilik hakkında hazırladıkları programı sundular. Programı hazırlayan öğretmen Nilgün Yıldız ve veliler tarafından hazırlanan Ahilik Haftası Hatırası Bereket Torbası misafirlere ikram edildi.
Program bitiminde Sancaktepe Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan nohutlu pilav ve ayran misafirlere ikram edildi.
Sancaktepe Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Mustafa Kocagöz’e Ahilik Haftasına katkı ve katılımlarımdan dolayı Okul tarafından Teşekkür plaketi verildi. Plaketi Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit verdi.
Programa katılan ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit, Ahiliğin insana değer veren, dayanışmayı özendiren ve adaleti amaçlayan temel ilkeleri olduğunu söyledi.  Murat Şit; “ Ahilik Teşkilatının insanlığın ortak erdemleri olan sevgi, saygı, bilgi, dostluk, adalet ve dayanışma gibi değerlere önem verdiğini ifade eden Şit, Ahilik Haftasını kutlamalarındaki amaçlarını ise şöyle ifade etti: Bizim bu gibi kutlama programları ile,  “iyiyi, doğruyu, güzeli” benimsemiş olan Ahilik teşkilatının bu yanlarını yeni nesillere yani bu genç dimağlara , bu çocuklarımıza aktararak öğretmek amacındayız, dedi.
Sancaktepe Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Mustafa Kocagöz; “ İlçemizde bu tarz etkinlikler önemli. Daha da önemlisi Ahilik Haftası  nedeniyle düzenlenen etkinlikte öğrencilerimizin, hazırladıkları program çok güzeldi. Programın hazırlanmasında emeği geçen Öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyorum. Sevgi, saygı, bilgi ve dostluk bu kadar güzel daha başka nasıl anlatılır. Ahilik,  yardımlaşmayı, eli açık olmayı, dürüstlüğü içinde barındıran bir anlayıştır. “ şeklinde konuştu.
Program çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul
292 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.